Siyah Nokta Temizleme Aleti Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Siyah Nokta Temizleme Aleti, siyah noktalarla başa çıkmak zorlu bir süreç demek diyebiliriz. Bu sebeple sabır ile beklemek ve yüzünüz için yaptığınız iyileştirme çabalarınızın sonucunu görmek isteyeceksiniz. Henüz daha bir çok insanın varlığından haberi bile olmadığı çok güzel bir siyah nokta temizleme aleti var.

Siyah noktalarınızdan kurtulmanız için en güvenilir ve en etkili yöntemlerden birisi de siyah nokta temizleme aletidir. Bu alet sayesinde yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Doğru kullanıldığı taktirde size sağladığı büyük yarar sayesinde bu buluşu bulan kişi için minnettar kalacaksınız.

Siyah Nokta Temizleme Aleti

Siyah nokta temizleme aleti metal bir çubuktur, bir ucunda yuvarlak halkası bulunmaktadır. Bir diğer adı komedondur. İnce tarafı genelde burun üstü ve çevresi için kullanılırken, kalın tarafı ise genelde çene veya ellendiğinde ele sert gelen sivilceler için kullanılmaktadır. Ancak siz hangi tarafı nasıl ve hangi bölgede daha rahat kullanıyorsanız elbette istediğiniz gibi kullanabilir daha sağlam sonuçlar alabilirsiniz. Öncelikle sizin rahatladığınız önemli.

Siyah Nokta Temizleme Aleti Kullanımı

Siyah nokta temizleme aletini kullanmadan önce duş almış olmanızda fayda var. Kısa süre içerisinde çok iyi sonuçlar almak için bir kaç hususa dikkat etmek gerekli sadece. Duş alamıyorsanız bu işlemi buhar banyosu ile de giderebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki banyoda geçirilen her vakit gözeneklerin daha da genişlemesini sağlayacaktır. Kısaca siyah nokta temizleme aleti kuru cilt üzerinde kullanılmamalı, iyi bir sonuç alınamayacağı gibi yüzünüz kırmızı bir hal alacaktır.

Siyah nokta temizleme aletinin ucunu yuvarlak ucuyla siyah noktayı ortalayın. Yüzünüze eşit oranda baskı yapın. Ve  siyah nokta çıkınca baskı yapmayı bırakabilirsiniz. Yüzünüzde oluşacak kırmızılıklar için üzülüp endişelenmenize hiç gerek yok çünkü kızarıklıklar bir kaç dakika sonra yüzünüzü terk edecektir.

Yüzünüze yapmış olduğunuz baskı sonrasında baskı uyguladığınız bölgeden yağ ve kır çıktığını göreceksiniz. Baskıyı yüzünüz kanayacak şekilde yapmamalısınız. Aksi halde yara izi cildinizin görünümünü çirkinleştirecektir.

İşlemler bittikten sonra yüzünüzü önce soğuk su ile yıkamalısınız. Bir 15 dakika sonra tonik ile destekledikten yarım saat sonra günlük nemlendiricinizi yüzünüze uygulamalısınız. Cildinizin daha parlak bir görünüme sahip olduğunu fark edeceksiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status