Hangi Yemekten Sonra Hangi Egzersiz Yapılmalı?

Hem formda kalmak, hem de sevdiğiniz yiyecekleri yemek istiyorsanız, yediğiniz yiyecekleri yağa dönüştürmeye engel olacak egzersiz hareketlerini yapmalısınız. Hangi yemekten sonra hangi egzersizi yaparsanız daha kısa sürede kilo vereceğinizi merak ediyorsanız, bu yazımız tam sizlere göre.

1 dilim baklava yedikten sonra yapmanız gereken, bir buçuk saat boyunca dans etmek, aerobik yapmaktır.

Sütlü ya da kremalı kahve içtikten sonra, 3 saat boyunca ev işleri ile uğraşırsanız, almış olduğunuz kalorileri yakabilirsiniz.

Bir dilim karışık pizza yedikten sonra, bu alınan kalorileri yakmak için bir saat süre ile hiç durmadan yüzmeniz gerekmektedir. 1 dilim pizzada yaklaşık 330 kalori mevcuttur. Yüzmek, bu kalorilerden kalorilerin enerjiye dönüşmesini sağlayacaktır.

Döner ya da hamburger yedikten sonra, alınan bu kalorileri yakabilmek için iki saat boyunca tempolu yürüyüş yapmanız gerekir.

1 parça çikolatalı kek ya da pasta yedikten sonra, iki buçuk saat boyunca aktif bir şekilde ev işleri ile uğraşmanızı sizlere öneriyoruz.

Özellikle yaz aylarında şekerli içecekler daha fazla tüketilmektedir. Bu içeceklerin birçoğu da yüksek kaloriye sahiptir. 330 cc lik bir kutu içecek içtikten sonra, alınan kaloriden kurtulmak için beş saat merdiven çıkmak gerekir.

Yarım porsiyon bir kebap yedikten sonra, yüksek oranda kalori almış olursunuz. Bu alınan kalorilerin yağa dönüşmesine engel olmak için yapmanız gereken, 2 saat boyunca bisiklet sürmektir.

1 adet lahmacun yedikten sonra, yarım saat basketbol oynamanızı öneriyoruz.

1 porsiyon soslu makarna yedikten sonra, 2 saat egzersiz hareketleri yapmalısınız.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status