Hyaluronik Asit Solgar (Hap) Fiyatı ve Kullananların Yorumu

Hyaluronik asit solgar, hap olarak kullanan arkadaşımızın yorumu;

Hyaluronik Asit, aslen bedenimizde var olan fakat yaşın ilerlemesiyle salgılanma ölçüsü eksilen bir madde. Özelliklede eklem arası sıvıları, bağışıklık sistemi, görme niteliği ve cilt üzerinde doku tamiri ve elastik yapının çoğalması misyonu olan bu madde, muhakkak bir yaştan sonra, genelde, buruşuklukları, kırışıklıkları eksiltmek için hekimler tarafından uygun görülen yerlere enjekte ediliyor. Kod ismi: Gençlik İksiri olarak da bilinir 🙂

Hyaluronik asit hap/solgar:

Ben ise, su tutma, cildi nemlendirme, akne izlerini, sivilce lekelerini azaltma,  aşırı nemsiz cildimi rahatlatabilmek adına, hap, solgar versiyonunu tercih ettim.

Seçtiğim marka: Solgar. İnternet araştırmalarım neticeyi bu stil mahsullerde en prestijli ad Solgar oldu ama başka markalarda da Hyaluronik Asit mevcuttur. ( Diğer yazılarımızda başka firmalardaki ürünlerin fiyatlarını görebilirsiniz)

Faydasını görebilmek için en az 4 ay kadar kullanılması gerektiği yazıyor. Sonrasında bir müddet ara verilip ardından yine kullanılabilir. Ben bu kumpası, her yıl bir 4 ay kullanabilirim, biçiminde kendimce ayarladım ve 2018’daki 4 ayımı bitirdim.

Hyaluronik asit solgar hap

Bendeki  Hyaluronik Asit Solgar, hap 120 mg. Bunun daha az mg olanı da var ama günlük kullanım değişiyor. Başka bir deyişle o az gramajlıdan günde 3 tane içerken, 120 mg’dan günde 1 tane içmeniz yeterli oluyor. Bütün ürünlerin altında nasıl kullanılması gerektiği yazıyor.

1 şişede 30 tane var. Bu da 1 şişe için 1 ay kullanma süresi veriyor. Yemeklerle beraber alınması gereken bu hapı, ben yemek bittikten hemen sonra tok karnına içtim. Sabah ya da akşam fark etmiyor, ben sabah kahvaltıdan sonra almaya çalıştım hep zira Hyaluronik Asit kullandığınız müddet içerisinde çok fazla su içmeniz gerekiyor.

Hyalüronik Asit Kullananların Yorumu

Peki Hyaluronik Asitin faydasını gördüm mü?

Kesinlikle çok büyük yararını gördüm. Cildim fazla yağlı bir o kadar da nemsiz ve duyarlı olduğu için krem ve temizleyici tercihlerimi  titizlikle yapmam gerekiyor. Lakin bunu her zaman yapamadığımdan özellikle çene ön ve yan bölgemde fazla kuruluk vardı. Zımpara gibi derler ya hani? Aynen o biçimdeydim. Göz etrafım dahil tüm cildim, bu kuruluktan dolayı hem makyajı makûs gösteriyor hem de duyarlılığı arttırarak suratımın gitgide kızarmasına sebep oluyordu.

İlk şişede bu vaziyetim kısmen devam etse de ikinci şişeye geçtiğimde meselelerin hepsinden kurtuldum. Kuruluk, gerginlik ve buna bağlı alınganlık yok denecek kadar eksildi. Daha önce hep gittiğim cilt bakım uzmanım da bu farklılığı fark etti.

Bakınız: Hyaluronik Asit (Acid) Nedir? Ne İşe Yarar?

Daha önce bacaklarımda da kuruluktan dolayı pullanmalar olurdu ki bunu da geçirdi.

Eklem arası sıvıları yenileme özelliğinin bana faydası, ayak bileklerimde ve kalçamda bazı spor hareketleri sırasında oldukça gürültülü çıtırdılar dinlerdim. Kullanımımın 1. ayında bu çıtırtılar %90 yok oldu. Ayak bileklerimde sorun yok fakat kalçamdaki eklem sesleri geri geldi. Belki başka bir sorunum olabilir orayla alakalı, onu da bilmiyorum.

Bir kullanım beceriksizliğim, son şişemin bitmesine yakın başkasından duyduğum bir bilgiyle Hyaluronik Asit içerken, bir de içeriğinde Hyaluronik Asit olan bir kremle cilde dışarıdan yardım yapılması daha çok fayda sağlıyormuş. Ben bunu pek uygulayamadım, ama 2019’daki 4 şişemde, bu biçimde yapacağım.

Ben bu kadar süre boyunca hiçbir sorun yaşamadım herkese de tavsiye ediyorum. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status