Selülite Karşı Lahana Kürü Nasıl Yapılır?

Selülit, toplum içerisinde birçok kişinin ortak cilt problemi olarak bilinmektedir. Bu problem her yaştan kişide çeşitli sebeplerden dolayı bilinmektedir. Aynı zamanda halk arasında selülit hakkında doğru bilinen yanlışlar da bulunmaktadır. Selülit hakkında bilinen en yanlış bilgi, sadece kilolu insanların cilt problemi olduğuna ilişkindir.

Selülit, kilolu kişilerde sıklıkla görülse de sadece fazla kilolu kişilerde görülmemektedir. Selülitin en büyük nedeni, vücutta biriken yağ oranının fazla olmasıdır. Bu durumda kişiler spor ve diyet programları ile bu sorunlarından kurtulmaya çalışmaktadır. Fakat tek başına yeterli olmadığında cerrahi selülit tedavi yöntemleri veya selülit kürleri ile tedavi süreci desteklenmektedir.

Evdeki malzemelerle kısa sürede hazırlanıp evde tek başınıza uygulayabileceğiniz birden fazla selülit kürü bulunmaktadır. En sık bilinen ve olumlu sonuç alınan selülit kürlerinden bir tanesi de Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından her derde deva olarak tavsiye edilen lahana kürüdür.

Lahana Kürü Kullanımı Faydaları

Tıp dilinde selülit bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Bazı kişilerde selülit iltihapları da meydana gelmekte, bu evrede selülit sağlık için tehlikeli bir hal almaya başlamaktadır. Selülit, her yaştan kişide görülebilmektedir. Yaygın olarak hormonal bozukluklar nedeniyle vücudun çeşitli bölgelerinde selülit oluşumu gerçekleşmektedir.

Selülit tedavisi doğru bir şekilde uygulandığı ve düzenli devam edildiği taktirde olumlu sonuç vermektedir. Daha hızlı sonuç almak isteyenler, kimyasal içerikli ürünler yerine bitkisel ürünlerle cilt bakımı yapmayı tercih edenler sıklıkla selülit içi bitkisel kürleri tercih etmekte ve etkili sonuçlar almaktadır.

Aynı zamanda bitkisel kürler, içeriği bakımından kişilerde daha az alerjik reaksiyon problemine yol açmaktadır. Bu nedenle de kişiler hazır satılan kozmetik ürünlerinin yerine sıklıkla bitkisel kür karışımlarına yönelmektedir.

Lahana Kürü İçin Gerekli Malzemeler

Selülit kişilerde ağrı, kaşınma, kızarıklık gibi sorunlara yol açmasa da oluştuğu bölgede portakal kabuğu görüntüsü oluşturarak kişilere rahatsız etmektedir. Bu durum kişilerin psikolojilerini yakından etkilemektedir. Selülit sorunu yaşayan birçok kişi, kendine ve vücuduna güvenmemekte, kendini beğenmeme, istediğini giymeme, aynalardan kaçınma gibi ruhsal sorunlar yaşamakta kendisini mutsuz hissetmektedir.

Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen lahana kürü ile birçok kişi kesin sonuç almıştır. Evde hazırlanabilecek bu bitkisel kür için tek gerekli olan 3 – 4 adet lahana yaprağıdır. Kürün hazırlanmasında ise tek dikkat edilmesi gereken nokta; belirtilen aralıklarda ara vermek ve kürü her gün taze olarak tüketmek.

Selülit Lahana Kürü Hazırlanışı

Selülite ve Lahana Kürü:

Yarım litre kaynayan suyun içerisine 3 – 4 adet lahana yaprağı atılır. Tencerenin ağzı kapatılarak 15 dakika haşlanması beklenir. Haşlama süresi bittikten sonra su süzülerek sabah ve akşam bir bardak içilir.

Kür uygulamasında kişi isteğine göre aç veya tok karna tüketebilir. Ayrıca kür uygulamasına 3 günde bir 3 gün ara vererek, 21 gün devam edilmelidir. 21 gün tamamlandığında, 21 gün ara vererek küre tekrar başlanmalıdır. Selülit problemi ortadan kalkana kadar küre devam edilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status