Yüzümüzdeki Siyah Noktalar Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Siyah noktalar gençlerde daha fazla olmak üzere her yaş grubundan bay ve bayanlarda aynı oranlarda görülmektedir. Siyah noktalardan kurtulmanın yolu, yüzümüzdeki siyahları sıkmamız veya tırnaklamamız değil elbette. Bu şekilde kendimize zarar vererek cildimizdeki tahrişin uzun süreler yüzümüzde yer etmesine zemin oluşturmuş oluruz.

Siyah noktalardan kurtulmanın belli başlı ve herkesin uygulayabileceği yöntemleri var. Bu yöntemler doğrultusunda kafanızı sürekli kurcalayan ve aynaya her baktığınızda size çirkin gelen görüntülerden kurtulabilirsiniz. Öncelikle siyah noktaların bir hastalık olduğunu bilelim.

Burun bölgesi başta olmak üzere, alın yanaklar ve sırt kısımlarımızda kendini göstermektedir. Yağ bezlerinin ve vücut temizliğinin eksikliği doğrultusunda kendini göstermektedir. Hekimler siyah noktaların, eğer vücut iyi temizlenmez ise sivilceye dönüşme ihtimalinin çok yüksek olduğunu vurgulamaktadır. Bu sebeple ilk olarak vücut temizliği çok iyi yapılmalıdır. Siyah nokta vücutta yok ise bu sivilcelerin de oluşmayacağı anlamına gelmemektedir.

Siyah noktaların giderilmesi için günlük iki üç kez olarak tonik ile silinmesi gerekmektedir. Eğer hazır toniklere cildiniz alerji gösteriyorsa veya imkânlar dahilinde sahip olamıyorsanız aldığınız sade bir sondanın kapağını açarak iki gün bekletmek şartı ile doğal bir tonik olarak aynı zamanda içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Günde bir kez on dakika olmak şartı ile havlu yardımı sayesinde yapacağınız buhar banyosunun gözeneklerinizi açarak siyahları temizleyeceğini unutmamalısınız. Buhar banyosu sonrasında peçete veya kulak çöpüyle yüzdeki siyah noktalar çok bastırılmadan temizlenebilir. Elle müdahale etmek doğru bir yöntem olmayacaktır.

Aynı zamanda hem sivilceler için hem de siyah noktalar için yapılan doğal tedaviler sonrasında kesinlikle yüze nemlendirici sürülmemelidir. Aksi taktirde sivilceler ve siyah noktalar beslenerek daha çok büyüme sağlayacaktır. Gerekli görüldüğü an hekim kontrolünde tedaviye başlanmalı veya hekim kontrolünde devam edilmelidir tedaviye.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status