Selülit Tedavisinde Bitkisel Sabun Yöntemi

Selülit, derinin altında bulunan yağ ile yakından alakalı dokusal yapı bozukluğudur. Yağ ile bağ dokusunun birbirine zıt pozisyonda geçiş sağlamasından kaynaklı olan bu problem yüzünden ciltte buruşuk ve kötü bir görünüm oluşur. Selülitin fiziksel olarak insan sağlığında tehdit oluşturacak herhangi bir durumu yoktur. Cildin görüntüsünü bozduğu için estetik dalına dahil olur. Selülit problemi yaşayanların şikayet etmesinin temel sebebi cildin düzgün bir görünüme sahip olmamasıdır.

Selülit Kimlerde Görülür?

Selülit sadece kilolu insanlarda oluşmaz ve kilo herhangi bir etken değildir. Çok zayıf kişilerde dahi selülit görebilirsiniz. Kilo vererek selüliti azaltabilmek mümkündür. Bunun nedeni ise selülitin yağ ile ilişkisi bulunduğundan dolayı vücudunuzda yaşanacak yağ kaybı, selülitin portakal kabuğu görüntüsünü doğrudan azaltacaktır. Erkeklere nazaran kadınlarda çok daha sık görülür. Selülitin temel sebepleri kötü beslenme, metabolizmanın yavaş çalışması, yetersiz kalan fiziksel aktiviteler, normalin altında tüketilen su, vücudun yağ oranı gibi etkenler olabilir. Bacak ve kalça bölgelerindeki selülit oluşumundan kurtulmak isteyenler için birçok yöntem mevcuttur.

Selülit İle Savaşmak

Selülit ile savaşmak için üretilen kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremler cildinize nüfuz ederek gözenekler aracılığı ile yağlarınızın harekete geçmesini sağlar. Krem tedavisini uygulamak yerine daha hızlı bir yol arıyorsanız, en hızlı tedavi yöntemi lazerdir. Bu yöntem kesin çözüm olsa da, diğer yöntemlerle de selülitten tamamen kurtulabilmek mümkün.

Doğal olarak elde edilen sabun çeşitleri selülit ile mücadele de oldukça faydalıdır. Selülit tedaviniz için kullanabileceğiniz en iyi ve etkili selülit sabunu kesinlikle yosun sabunudur. Hatta o kadar iyidir ki adı yosun sabunu yerine selülit sabunu olarak geçer.

Yosun yapraklarının kaygan bir yapısı olduğundan dolayı cildi çok iyi temizler. İçerisinde birden fazla vitamin barındıran yosun yaprağı, cildi besler, onarır, yeniler ve güzelleştirir. Derinizdeki ölü hücreleri tamamen arındırır. Kesinlikle bitkisel olan selülit sabunu kullanılmalı ve mümkünse deniz yosunu sabunu olmalıdır.

Yosun Selülit Sabunu Faydaları

Bu sabun sürdüğünüz bölgedeki ölü hücreleri ve derileri temizler. Tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak siyah nokta oluşumunu engeller. Temas ettiği bölgedeki kan dolaşımının artmasını sağlayarak, hücrelere giden oksijen seviyesini arttırır. Selülit sabunu içerisinde kimyasal madde barındırmadığı için ciltte kuruluk yapmayıp tam aksine güzelleştirir.

Cildi hassas ve narin olan kişiler bile rahatlıkla kullanabilir. Mineral bakımından oldukça zengin olan selülit sabunu yaşlanmayı geciktirme özelliğine sahiptir. Bakteri oluşumunu tamamen engeller. Selülit ile mücadele de deniz yosunu sabunu kullananlar da biliyor ki  önemli bir rol oynar ve tamamen doğal bir yapıya sahiptir.

Siz de bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilir, ayrıca alttaki kolay bağlantılar ile diğer selülit problemlerine karşı detaylı çözüm sunan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status