Sebamed Siyah Nokta Ürünleri Kullanımı Ve Etkileri

Sebamed, siyah nokta tedavisinde önde gelen markalardan biridir.  Sebamedin içeriğinde bulunan amino asitler, vitamin ve aktif nemlendiriciler cildin bakımını yaparken, aynı zamanda da ciltteki gözenekleri açarak derinlemesine temizlemektedir.

PH 5,5 değeri Sebamed ürünlerinin genel özelliğidir. Ve bu özellik  cildin asit örtüsünü güçlendirerek akneye ve sivilceler için biyolojik bir bariyer ve koruma sağlamanın yanı sıra yeni çıkan sivilce ve aknelerin oluşmasını da engellemektedir. 100 gram olarak satışa sunulan Sebamed bitkisel içerikli ürün, hafif derecedeki aknede, cilt temizliği açısından uygundur. Sebamed Clear Face Compact, klinik ve dermatolojik testlerden geçtikten sonra  kullanıcıları içinsatışa sunulmaktadır.

Kullanım Şekli:

Sebamed Clear Face Compact günde iki kez sabahları ve akşamları kullanılmaktadır. Sebamed sabun suyla iyice köpürtülerek yüze uygulanmaktadır. Uygulanan sabun yüzde bir süre bekletilerek birkaç dakika sonra bol suyla durulanmalıdır.

Sebamed Clear Face Compact Özellikleri:

Sebamed Clear Face Ürünleri vücutta oluşan fazla yağa karşı savaşarak sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Bunun yanı sıra, hafif akne sorunu olan ciltlerde kullanılan Sebamed sabun. Ağır sivilce ve akne sorunu yaşayan kişilerde kullanılan ürünlerin yan etkisi bulunmamaktadır. Sebamed Clear Face Ürünlerinin formülünde sabun ve alkali bulunmamaktadır.

Cildi yumuşakça temizleyen ve sebumu ortamdan uzaklaştıran etkiye sahiptir. Ayrıca Sebamed ürünleri içeriğindeki PH 5,5 değeri ile,  biyolojik  olarak akneye sebebiyet veren bakterilerin çoğalmasını da engelleyerek, cildin koruyucu asit mantosunu  güçlendirmektedir.

Sebamed Clear Face ve sivilce ürünleri, içeriğinde bulunan doğal nemlendirici faktör (NMF), lecithin, vitaminler ile amino asitler sayesinde, yapısı bozulmuş olan cildin yeniden dengelenlenmesini sağlamaktadır. Bu ürünler aynı zamanda kuvvetli bir antioxidan olduğu için, serbest radikallerin cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırmakla beraber, cilt tarafından salgılanmakta olan doğal bir bileşik squalane sayesinde cildin nem dengesinin devamlı olmasını da desteklemektedir.

Koruyucu ve renklendirici içermeyen bu Sebamed Clear Face Ürünleri diğer tüm Sebamed Ürünleri gibi pH 5,5 değerindedir ve içeriğinde sabun özellikleri bulunmamaktadır.  Ciltte oluşan sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı etkinliği klinik testlerle ispatlanmış ürünlerdir.

Sebamed Siyah Nokta Temizleme

Sebamed Clear Face Ürünlerinin Başarı Oranı:

Sebamed ürünlerinin başarı oranıyla ile ilgili, 1.2. derece enflamatuar akne şikayeti bulunan ergen ve genç olan 120 kişi üzerinde  yapılan 3 aylık araştırmanın sonunda, sabun kullanan grupta, enflamasyonlu lezyonların sayısında %8,2lik bir artış gözlenirken, asidik  sindet kullanan grupta ise % 22,4 bir azalma olduğu  gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra,  sabun kullanan erişkin ve ergenlerin %40,1inde irritasyon belirtileri  ve işaretleri görülürmüş , bu oran  asidik sindet kullanan erişkin ve ergenlerde ise %1,8 kalmıştır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status