Sinüzit Geniz Akıntısı Ve Balgam Yapar Mı?

Sinüzit rahatsızlığında görülen en önemli belirtiler geniz akıntısı ve balgam olarak bilinmektedir. Sinüzitli kişinin rahatsız olmasına sebep olan bu belirtileri genellikle kuru bir öksürük takip etmektedir. Sinüzitli kişilerin iyi bir bakım, doktor tedavisi ve biraz da bitkisel içerikli tedavi yapmaları geniz akıntısı ve balgamın tamamen ortadan kaldırılmasına sebep olabilir.

Sinüzitte görülen geniz akıntısı ve balgam belirtisi bazı hastalıklarla da karıştırılabilir. Eğer geniz akıntısı ve balgama nefes darlığı şikâyeti de eşlik ediyorsa o zaman hastada akut bronşit araştırması da yapılmalıdır. Geniz akıntısı en fazla öksürüğe sebep olan nedenlerden birisidir. Bazı kişilerde burun kemik eğriliği veya burun eti nedeni ile de geniz akıntısı görülebilmektedir. Burun kemiği ve geniz eti cerrahi müdahale ile alındıktan sonra geniz akıntısı, öksürük ve balgam tamamen ortadan kalkabilir.

Mutlaka Doktora Başvurun

Geniz akıntısı ve balgam birlikte görüldüğünde genellikle kış hastalıkları akla gelmektedir. Fakat grip bil kronik hale dönüşerek sinüzite dönüşebileceği akıllardan çıkmaması gereken bir bilgidir. Balgam ile birlikte öksürük de seyrediyorsa o zaman mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına başvurmak gereklidir.

Uzman bir kulak burun boğaz doktoruna başvurduktan sonra eğer sinüzit olarak teşhis konulursa mutlaka doktorun vermiş olduğu ilaçlar kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra tetkiklerden sonra teşhis konulması ile birlikte bitkisel sağlık önerileri de hızlı bir şekilde iyileşmek için denenebilir.

Sinüzit için Balgam Söktürücü

Geniz akıntısını ve balgamı geçirebilmek için doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması önemlidir. Bunun yanı sıra Sinüzit için balgam söktürücü olarak en iyi bitki olan ıhlamur gün içinde bol bol tüketilerek balgam çıkartılmaya çalışılmalıdır. Öksürük ile seyreden balgamı çıkartmak öksürüksüz balgama göre çok daha kolay görülmektedir. Bu yüzden doktorlar genellikle ekspektoran olarak anılan öksürtücü ilaçları balgamı olan kişilere vermeyi tercih ederler.

Sinüzit Geniz Akıntısı Ve Balgam

Çok bol su içmek de balgam ve geniz akıntısını gidermek için kullanılan başka bir tedavi yöntemidir. bitkisel çayların tek başına tüketilmesi su tüketimi olmadan kişiye balgam ve geniz akıntısını atmak için yarar sağlamamakta su tüketimi ile birlikte olduğunda bitkisel çaylardan iki misli yarar görülmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status