Regl Döneminde Rahatlatan Bitki Çayları

Regl Döneminde Rahatlatan Bitki Çayları kadınlar için çok daha rahat geçmesi, günlük hayatın da kolaylaşması açısından önem taşır. Regl döneminde okula giden ya da çalışan kadınların en büyük sorunu ağrılı ve sorunlu geçen regl döneminde olmalarıdır ve bu durumda kadınlar iş ya da okul hayatında aksaklıklara yol açabilir.

Bazı bitki çayları ise bu dönemlerde kadınların çok daha rahat şekilde regl günlerini atlatmalarına yardımcı olduğu gibi adet söktürücü özelliğe de sahiptir. Bu çayları ise aktarlardan ya da çeşitli marketlerden edinmek oldukça kolaydır.

Adetliyken Rahatlatan Bitki Çayları

Papatya Çayı

Kafein içermeyen bu çay, adet söktürücü özelliğe sahip olduğu gibi aynı zamanda da rahatlatıcı bir etki sağlar. Regl döneminde oluşan krampları ve ağrıları azaltır, regl döneminin çok daha kolay atlatılmasına olanak sunar. Papatya çayı rahat bir uyku da sağladığı için regl döneminde rahat ve ağrısız şekilde uyumak için de birebirdir.

Yeşil Çay

Şişkinlik ve krampları azaltan, suyun tutulmasını engelleyen bu çay, regl dönemini daha ağrısız şekilde geçirmek için de birebir bir içecektir. Kan akışını iyileştirmesi ve ağrıları hafifletmesi ile bilinen bu çay regl döneminde tüketildiği zaman pek çok şekilde rahatlama sunar ve daha kolay şekilde regl dönemini atlatmaya olanak sağlar. Bu pek çok özelliği ile regl döneminde rahatlatan bitki çayları arasında yapımı ve bulması oldukça kolay bir çay olarak yer alır.

Rezene Çayı

Şişkinlik, gaz ve sindirim sorunları yok etmesi ile bilinen rezene çayı, regl döneminde pek çok açıdan rahatlık sağlar ve ağrıların da hafifletilmesine yarar. Bu pek çok özelliği ile adet söktürücü özelliği birleştiğinde özellikle oldukça yararlı olacaktır.

Gül Çayı

Adet ağrılarını ve şişkinliği azaltması ile bilinen bu çay, adet öncesinde tüketilmeye başlandığı zaman PMS belirtilerini de azaltır ve stresi engeller, vücutta genel bir rahatlama sağlar. Bu yönleri ile gül çayı da regl döneminde rahatlatan bitki çayları arasında yer alır.

Nane Çayı

Canlandırıcı ve enerji verici olarak da bilinen bu çay, özellikle de okula giden ya da çalışan kadınların kullanması gereken bir çaydır. Kramp ve kas ağrılarını azaltır ve regl döneminin daha enerjik geçirilmesine de olanak sağlar.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status