Selülit İçin Başvurabileceğiniz Doğal Çözümler

Selülit her kadında görülen cilt problemlerinden bir tanesidir. Uzmanlar tarafından verilen bilgiye göre cilt altında ki yağların dengesiz olması, cildin sorunlu olmasından kaynaklanan problemlerdir. Vücutta bulunan yağ ve dokuların sorunu olmasının birçok nedeni olabilir. Fakat tedavi edilebilir, oluşumu önlenebilir bir vücut problemidir diyebiliriz.

Bugünkü yazımızda size selülitin oluşum nedenleri ve selülitin yok olması için uygulanabilecek doğal çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

Yapılan araştırmalara göre selülit yanlış beslenme, hormonlarda değişiklik, genlerden gelen vücut tipi, yaşam tarzı ile ortaya çıkıyor. Genel olarak kilolu insanların selülitleri olacağı gibi bir düşünce hakimdir. Ama hiç aslı olmayan bir düşünce diyebiliriz. Zayıf veya kilolu fark etmeden herkeste selülit oluşumu ortaya çıkabiliyor. Selülit oluşumunu önlemek için yapabileceğimiz taktikler var.

Özellikle evde yapılan doğal yöntemler sayesinde kısa sürede istenmeyen selülitlerden kurtulmanız mümkün olacak. Gelin birlikte bunları inceleyelim.

Selülitlerden Koruyan Elma Sirkesi

Östrojen ile progesteron hormonları yağ dengesini sağlayan hormonlardır. Ne yazık ki selülitlere neden olan hormonlar yüzünden kadınlar mağdur olabiliyor. Fakat elma sirkesi sayesinde selülitleri evde kendi halinize halledebilirsiniz. Elma sirkesi içeriğinde yer alan etmenler sayesinde selülitlerinizden kısa sürede kurtulma şansına sahipsiniz.

Deride görünen çöküntülü görünümü yok etmek için elma sirkesi içinde yer alan bileşenler görüntüyü ortadan kaldıracak. Gelin birlikte nasıl uygulamamız gerektiğini inceleyelim.

  • 2 yemek kaşığı sirke
  • 1 bardak su
  • Bir tatlı kaşığı bal

Bu karşımı bir kasede birleştirerek sabahları düzenli olarak tüketmelisiniz. Hem hormonların dengelenmesini sağlayacak hem de selülitleri yok edecektir.

Aynı zamanda sirke ile yapılan başka bir formülde cilde maske olarak kullanılıyor. Bu karışım içerisinde de;

  • Bir çay bardağının 3’te 1’i sirke
  • Bir çay bardağının 3’te 1’i masaj kremi veya yağı

Bu karışım karıştırılır. Günlük düzenli olarak selülit olan bölgelere masaj yaparak uygulanır. Masajla yedirdiğiniz bölgede ilerleyen zamanlarda değişim göreceksiniz. 30 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su ile cildinizden yıkayabilirsiniz.

Bu sayede ciltte ki selülit görünümü kısa süre içinde değişiklik göstermeye başlar.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status