Selülit İçin Yapılacak En İyi Ev Egzersizleri

Selülit özellikle kadınların görüntüsünden şikayet ettiği bir hastalıktır. Bu nedenle birçok tedavi yöntemi olmasına rağmen uzun sürmesi sebebi ile birçok kadın tedavi sürecini yarıda bırakmakta.

Sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmese de görüntü açısından rahatsız edici ve portakal kabuğunun dış kısmına benzemesinden dolayı rahatsız olmaktadır. Bu nedenle birçok kadın mayo ya da bikini giyemiyor ve denize girememekte. Kadınların yanı sıra erkeklerde de görünen Selülit herkes tarafından kabul gören bir hastalık konumuna gelmiştir.

Selülit egzersizleri tam da bu noktada en basit selülit çözümü ve en etkili selülit tedevileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem negatif bir etkisi olmaması hem de vücudumuzun zaten ihtiyacı olan bir durum olduğundan, selülit egzersizleri ve bu egzersizler her konuda en yakın kurtarıcımız oluyor.

Evde Selülit Egzersizleri

Bu faydalı yazımızda sizlere evde basit yöntemler uygulayarak selülit derdinden kurtulabilmenin yöntemlerinden bahsedeceğiz. Kötü bir görünüme yol açması nedeniyle binlerce insan bu kötü cilt rahatsızlığından kurtulmak için Selülit nasıl geçer sorusuna cevap bulabilmek için binlerce yöntem denemektedir. Selülit için en iyi çözüm kuşkusuz fazla yağ ve kilolardan kurtulmaktır. Evde basit egzersiz yaparak selülitlerden kurtulabilirsiniz.

⦁ Kardiyo

⦁ Squat

⦁ Lunge

⦁ Glute Bridge

Kardiyo Nedir?

Kardiyo metabolizmamızın hızlı çalışmasına ve kilo vermemiz için en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Öyle ki çoğu insanın metabolizması yüzünden çok fazla kilo almaya başlar. Bu nedenle Selülit ve eklem ağrılarına yol açmaktadır. Metabolizmamızın hızlı çalışması için kardiyo egzersizlerinin yapılması şarttır.

Kardiyo egzersizleri nelerdir?

⦁ Yüzme

⦁ Koşma

⦁ Yürüme

⦁ Bisiklete Binme

⦁ İp Atlama

Evde yapılması gereken kardiyo hareketleri arasında ise ip atlama, kondisyon bisikleti.

Evde Kardiyo Nasıl Yapılır?

Metabolizmamızın hızlı çalışması yağ oranımızı hızla azaltarak selülit tedavisinde en önemli etkenlerdendir. Bu nedenle evde kardiyo hareketlerini yaparak metabolizmamızı çalıştırabiliriz. Bu nedenle evde yapılacak en iyi kardiyo yöntemleri İp atlamak ve Kondisyon bisikletini kullanmaktır. Bu hareketleri yaparak metabolizmanızı hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Squat Nedir? Nasıl Yapılır?

Selülit özellikle kalça bölgelerinde sıklıkla görüldüğü için Squat egzersizleri selülit için çok önemli bir yere sahip. Squat aynı zamanda güç çalışması olduğu için kalça kısımlarında Selülit oldukça azalmaktadır. Squatın en önemli özelliklerinden bir tanesi kalça bölümündeki kasları çalıştırmakta ve kan dolaşımını hızlandırdığı için Selülit ve yap hızlı bir şekilde yakılmaktadır.

Evde Squat Nasıl Yapılır?

Squat genellikle ağırlık kullanılarak yapılan bir harekettir. Ağırlık malzemeleri ise Dambıl kullanılır. Eğer evde Dambıl yok ise ağırlık olmadan da bu hareketi yapmanız mümkündür.

Yukarıda gösterildiği gibi ilk olarak ayakta ve eller düz bir şekilde ileriye düz bir şekilde tutulmaktadır. Kalça dışarı çıkacak şekilde olmalıdır. Daha sonra eller bükülmeden diz kısmı düz oluncaya kadar eğilir. Daha sonra tekrardan ayağı kalkarak hareket tekrarlanır. Bu hareket 3 set halinde 12 kez yapılmalıdır.

Lunge Nedir? Nasıl Yapılır?

Lunge özellikle bacak kısmını ve baldır kısmını çalıştırmaktadır. Bu sayede Selülitin olduğu kısımlarda yağ yakma oranı hızlanır. Selülit rahatsızlığını ortadan kaldırmaktaki en önemli noktalar yağ yakılmasıdır. Bu nedenle Lunge hareketi sık sık yapılmalıdır.

Evde Lunge Nasıl Yapılır?

Lunge ağırlık kullanılarak yapılan bir harekettir. Ağırlık için dambıl kullanılmaktadır. Ağırlık ile yapılması şart değildir. Yürüme şekline benzeyen bu hareket bir ayağınızı ileri atarak, diğer ayağınız ise geriye gelecek şekilde dizinizin üstüne kırıyorsunuz. İlk ayağınız 90 derecede kalıyor. Bu hareket pozisyonunda 5 saniye boyunca bekliyorsunuz. 3’er kez 12 set halinde her gün yapmanız gerekmektedir. Not: Her iki ayak için 3’er kez 12 set.

Glute Bridge Nedir? Nasıl Yapılır?

Glute Bridge kalça ve basen kısımlarının kaslarını çalıştırmasına ve hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlar. Bu hareket sayesinde Selülitin en çok görüldüğü kısım olan kalça bölgesinde hızlı bir tedavi gösterir.

Evde Glute Bridge Nasıl Yapılır?

Yere sırt üstü yatarak ayak kısmınızın tamamını yere basar vaziyette getirerek, diz kısım ve kalça kısmınızı yukarıda tutarak gerçekleştirilen bir harekettir. Kalça ve dizleriniz yukarıda minimum 5 maksimum 7 saniye duracak şekilde bekletmeniz gerekmektedir. Bu hareketi günde 3 set halinde 12 kez tekrarlamanız gerekmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status