Yüzmek Selüliti Azaltır Mı?

Selülit problemi yaşayan kadınlar için yaz ayları tam bir kabusa dönüşmektedir. İnce, kısa kıyafetlerin giyilmeye başlandığı, mayo – bikini sezonunun açıldığı yaz günlerinde selülitli görünümler de daha fazla göze batmaya başlamaktadır. Bebeklerden yaşlılara kadar herkeste görülebilen selülit problemi, erkeklerde kadınlara göre daha az görülmektedir.

Selülit problemi kişilerde çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı oluşan selülit problemi çeşitli tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilmektedir. Bazı kişiler kısa sürede estetik tedavisini tamamlayabilmek için cerrahi estetik yöntemlerini tercih etmektedir. Estetik yöntemlerin yanı sıra selülit tedavisinde doğal yöntemler de sıklıkla kullanılmaktadır. Masaj, egzersiz gibi yöntemler düzenli ve doğru uygulandığında selülit görünümünü azaltmaktadır.

Selülite İyi Gelen Tedavi Yöntemleri

Cerrahi müdahaleler ile selülit tedavisi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntemler diğer estetik ameliyatları gibi uygulanmaktadır. İleri derecede selülit sorunu olan ve yıllarca diğer denediği selülite iyi gelen yöntemler sonucunda sonuç alamayan kişilere estetikle selülit tedavisi tavsiye edilmektedir.

Selülit tedavisinde öncelikli olarak birçok kişi evde uygulanabilecek doğal yöntemleri denemektedir. Doğal yöntemler arasında en sık tercih edilen masaj ve egzersizdir. Selülite özel birçok egzersiz uygulaması bulunmaktadır. Bisiklete binmek, merdiven çıkmak, tempolu yürüyüş gibi her an herkes tarafından uygulanabilecek olan selülit sporları bulunmaktadır. Günlük hayat içerisinde birkaç saat ayırarak her gün uygulandığında dahi etkisi görülebilmektedir.

Selülite Karşı Yüzme Sporu

Yüzme, yaz aylarında en fazla uygulanan sporlardan bir tanesidir. Her yaştan kişinin severek yaptığı yüzme sporunun sağlık için de birçok faydası bulunmaktadır. Gelişme çağında bulunan çocuklardan yaşlı kişilere kadar herkese özellikle kemik ve omurga sağlığı için tavsiye edilmektedir. Yüzme kapalı havuz imkanları ile artık kış aylarında da yapılabilmektedir.

Sağlık için birçok faydası bulunan yüzme, selülite karşı da olumlu etkiler göstermektedir. Haftada en az 3 gün düzenli olarak yüzen kişilerde selülit görülme oranı ciddi oranda düşmektedir. Selülitlerinden dolayı yüzmeye başlamayı düşünen kişiler, selülite karşı yüzme egzersizleri yaptıran profesyonel hocalarla çalıştığında daha kalıcı ve kısa sürede sonuç almaktadır.

Yüzmenin Selülite Karşı Olumlu Etkileri

Selülit problemleri genellikle damarlarda meydana gelen dolaşım problemlerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Özellikle bacak, basen ve kalça bölgesinde meydana gelen selülitlerin çoğunlukla nedeni bu olmaktadır.

Yüzme sporu ile uğraşan kişi, düzenli olarak bu sporu yapmaya devam ettiğinde damarlardaki kan dolaşımı hızlanmaktadır. Böylece selülitlerin daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ödem atmak isteyen kişiler için de yüzme sporu ideal sporlardan bir tanesidir. Vücuttaki selülite neden olan tuz, yağ, su gibi zararlı birikintiler yüzme sayesinde kısa sürede yakılmaktadır.

Yüzme sporunun daha hızlı sürede sonuç vermesi için kişilerin aynı zamanda beslenme programlarına da devam etmesi gerekmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status