Selülite Karşı Evde Kahve İle Peeling Yapılışı

Selülit peelingi nasıl yapılır? Hem kilolu hem zayıf kişilerde ortak görülen problemlerin başında selülit gelmektedir. Artık bebeklerde dahi görülebilen selülit, toplum içerisinde özellikle kadınlar arasında çok yaygındır. Vücudun çeşitli bölgelerinde selülit sorunu yaşanabilmektedir. Özellikle kalça, basen, bacak ve göbek bölgesi selülit sorunun yaşandığı bölgelerin başında yer almaktadır.

Yaz aylarında plaj, havuz sezonu ile birlikte daha büyük bir problem haline gelen selülitleri herkes geçirmenin bir çaresini aramaktadır. Evde uygulanacak birçok yöntem evde selülit tedavisi için etkili olmaktadır. Masaj, fırçalama ve peeling bakımları selülite karşı uygulanabilecek hem masrafsız hem de en etkili bakımların ilk sırasında yer almaktadır.

Peeling bakımı, selülit sorunu yaşayan birçok kişiye tavsiye edilmektedir. Kozmetik satış noktalarında bu işlem için üretilmiş özel bakım ürünleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra her evde bulunabilecek malzemelerle selülite karşı evde peeling hazırlamak oldukça kolaydır.

Selülit İçin Kahve Peelingi

Selülit yapan içecekler listeleri hazırlandığında ilk sıraya genellikle kahve ve çay yazılmaktadır. Bu uzmanlar tarafından da doğrulanan bir bilgi olsa da kahveyi kullanış şeklinizi değiştirdiğinizde selülitlere karşı etkili bir bakım ürünü olarak karşınıza çıkmaktadır.

Birçok bayan arasında evde hazırlanan peelinglerde kahve peelingi yaygındır. Hazırlaması oldukça pratik olan kahve peelingi, selülitli bölgelerde olumlu sonuçlar vermektedir. Özellikle göbek ve basen bölgesinde yaşanan selülit problemine karşı kahve peelingi tavsiye edilmektedir.

Bakınız: Selülitlerden Kurtulmak İçin Kahve Telvesi

Kahve Peelingi Uygulamanın Faydaları

Kahve, birçok açıdan faydalı bir içecek olarak tanınmaktadır. Şekersiz, kremasız hazırlandığında metabolizmayı hızlandırdığı için diyet listelerinde dahi tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Aşırıya kaçmadan tüketildiğinde selülit problemi ortaya çıkmasa da birçok kişi kahvenin ve çayın selülit yaptığına inanmaktadır.

Cilt bakım rutinlerinde, selülite karşı uygulanan kahve peelingi de birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Fakat selülit için zararlı görülse de kullanım şekli değiştiğinde adeta çivi çiviyi söker, durumu ortaya çıkmaktadır. Ciltteki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan kahve peelinginin haftada bir uygulanması tavsiye edilmektedir.

Doğru şekilde hazırlanıp uygulandığında aynı zamanda uyarıcı etkisi ile cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Cildi beslerken selülitli bölgenin de yenilenmesine yardımcı olduğu için, sizleri o portakal kabuğu görünümden kurtarmaktadır.

Selülitlere Kahve Peelingi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Selülite Karşı Peeling:

Pratik kahve peelingi hazırlamak için, iki yemek kaşığı filtre kahveyi herhangi bir yemek kaşığı bakım kremi ile karıştırın. İyice yedirmek için mutfak robotundan yardım alabilirsiniz. Duştan sonra uygulanan bu kahve peelingini masaj yaparak selülitli bölgeye yedirmelisiniz. Deri altına geçtiğinden emin olduktan sonra bölgeyi streç film ile sarıp 15 dakika beklemelisiniz. Bu peelingi haftada 2 kez düzenli uyguladığınızda sonuç alacaksınız.

Bir başka kahve peeling tarifi ise zeytinyağı, kahve ve bir limon suyunun karşımından hazırlanıyor. Bir yemek kaşığı kahve, zeytinyağı ve bir limon suyunu robotta karıştırıp, selülit sıkıntısı olan bölgeye masaj yaparak uygulayın. Streç filmle sarıp bir gece beklettiğinizde daha etkili sonuç alabilirsiniz. Vaktiniz yoksa bekletebildiğiniz kadar bekletip ardından ılık duş almalısınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status