Selülit Giderici Besinler

Selülit kadınların en büyük sorunları arasındadır. Özellikle yaz ayları geldiğinde kadınların sıklıkla şikayet ettiği konular arasından ilk sırayı elbette Selülit gelmektedir. Bu nedenle Selülit sorununu ortadan kaldırmak için çok çeşitli çözümler üretilmektedir. Selüliti yok etmek için spor yapmak, ilaç kullanmak, kremler gibi farklı çözümler üretilmekte ayrıca selülit giderici besinler, selülit karşıtı besinler, selülit düşmanı besinler arayışına da girilmektedir.

Selülit yapan besinler olduğu gibi, selülit önleyici besinlerde pek tabi bulunmaktadır. Hem sağlıklı beslenmek hem de Selülitten kurtulmanın en etkili yolu sağlıklı besinler yemektir. Hem sağlıklı beslenip hem spor yapmak doğal yoldan Selülitten kurtulmanın en etkili yoludur.

Selülit Giderici Besinler Nelerdir?

Selülit sorununuzu gidermenin tüm uzmanlar tarafından kabul edilen en etkili yöntemi tabii ki sağlıklı beslenmektir, selülit karşıtı besinler dendiğinde ilk akla gelen kuşkusuz selülite karşı tüketilebilecek sebzeler ve meyveler gelmektedir, aşağıda madde madde sıraladığımız bu besinlere gelin birlikte yakından bakalım.

Lezzet bakımından oldukça iyi olan bu sebze sağlık yönünden düşük bir kaloriye sahiptir. Aynı zamanda içinde C vitamini ile de kış aylarının vazgeçilmez bir sebzesidir.

Selülitin en önemli nedenlerinden biri olan kan dolaşımının yavaşlamasıdır. Muz ise cilt yenilenmesinde ve kan dolaşımını hızlandırdığı için selülite en iyi gelen meyveler arasındadır.

Kalojen yönünden oldukça zengin olan Ispanak, selülitin ortaya çıkmasının sebeplerinden biri olan kalojen azalmasıdır. Bu açıdan Ispanak selüliti önleyen en büyük etkenlerden birtanesidir.

Toksinlerin temizlenmesinde en etkili yöntem Lahanadır. Bu nedenle selülit tedavisi konusunda lahana ön sıralarda yer almaktadır.

Vücudumuzda bulunan asit-akali dengeyi sağlayabilmekte en etkili besin kaynağıdır. Selülitin ortaya çıkmasına neden olan toksinlerin vücuttan atılmasında en etkili yöntem olarak limon kullanılır.

Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olan ananas, selülit konusunda etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Lezzetinin yanı sıra sağlıklı olması ile sıklıkla tüketilmektedir.

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz domates içinde barındırdığı A ve E vitamini ile oldukça zengin bir sebze çeşididir. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşmasında en büyük önleyici olur. Aynı zaman da cildi güzelleştiren besinler arasında bulunmaktadır.

Selüliti meydana getiren en büyük etkenlerden bir tanesi olan fazla kilolardır. Bu nedenle Greyfurt zayıflama konusunda en etkili yöntemdir. Aynı zaman da içinde beslediği C vitamini ile de selülitin en büyük savaşçısıdır.

Ödemlerin atılması konusunda çok etkili olan salatalık aynı zamanda vücuttaki gerektiğinden fazla suyun atılmasını sağlamaktadır.  Selülitin oluşmasına engel olan salatalık etkili bir yöntemdir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status