Bu Yöntemler Sayesinde Selülitlerinizden Kurtulun!

Bu sene bikini, mayo giyemedim diye üzülmeyin. Seneye selülitsiz bir yaza başlamaya ne dersiniz? Bikini veya mayo sahilde istediğiniz şıklığı sizin de yakalamanız mümkün olacak. Şimdiden hazırlıklara başlamaya var mısınız? Selülitlerinizden kurtularak yaza merhaba demek için sizlere selülitten kurtulmanın yollarını araştırdık. Siz de bu yöntemler sayesinde selülitlerden kurtulun.

Her 10 kadında 7 si selülitlerinden şikayetçi. Peki, selülitlerden kurtulmak için ne yapmalıyız?

Selülit, kalçada, kollarda ve karında oluşan portakal görünümünde ki cilt sorunlarına deniliyor. Ciltteki pütürlü görünüm, cilt altında toplanan yağ dokularından dolayı kaynaklanır. Kallojen miktarı azaldığında selülit görünümü ortaya çıkar. Ciltteki kallojenin artmasıyla daha sıkı ve gergin görünüm kazanacaksınızdır.

Selülitten Nasıl Kurtulurum?

İlk olarak işe kilo vermekle başlanmalıdır. Bacaklarda yağ dokusunun fazla olmasından kaynaklanan selülit, hoş görünüme sahip olmadığı için belirli yöntemlerle ortadan kaldırılmalı.

  • İşe bacak kaslarını kuvvetlendirmek ile başlamalı.
  • Kasları kuvvetlendirmek için egzersizlere başlayarak bacaktaki yağları eritmeliyiz.
  • Selülit görünümünü yok etmek için aynı zamanda kürler kullanabilirsiniz.

Dengeli Beslenmelisiniz!

Dengeli beslenmenin önemi sağlık açısından da oldukça önemlidir. Kilo vermek için genel olarak şok diyetler uyguluyoruz. Ama unutuyoruz ki ciltte ki selülitlerin yok olmasına da yardımcı olmak gerekir. Beslenme esnasında kasları besleyerek yağları eritmek gerekir. Buna uygun bir diyet listesi hazırlamanızda fayda var. Ayrı zamanda diyette her zaman spor ile desteklenmelidir.

Şeker Tüketiminden Kaçının!

Selülit oluşumuna neden olan en büyük etmenlerden biri beyaz şeker oluyor. Şeker içerikli besinlerden uzak durmak gerekir. Şeker aslında hiçbir besin değeri olmayan ve vücutta yağ toplanmasına neden olan bir besin kaynağıdır.

Duşta Keselenin!

Duş esnasında kese yapmak kan akışını hızlandıracak, adeta selülitleri törpülemeye yardımcı olacaktır. Sıcak suyun altında kese yapmanızda fayda var. Her duşta kese yapmaya özen gösterin.

Tuz Tüketmeyin!

Gereğinden fazla tuz tüketimi selülit oluşumuna neden olur. Aynı zamanda su tüketmeden bu tuzu geçiremezsiniz. Bol su tüketimine dikkat etmeliyiz. Tuz ödem yapan bir maddedir. Vücutta ödem toplar ve selülit oluşumunu artırır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status