Selülit Tedavisinde Jelatin Kullanımı

Derinin alt tabakasında biriken yağ tabakaları, vücudun çeşitli bölgelerinde selülit görünümünün oluşmasına neden olmaktadır. Bacak, basen, kol, karın gibi bölgelerde yaygın olarak rastlanılan selülit, portakal kabuğu görünümü ile birçok kişiyi estetik kaygılara itmektedir. Kişiye sağlık açısından ciddi zararlar vermeyen aynı zamanda ağrı ve sancıya neden olmayan selülit, özgüven kaybı gibi psikolojik sıkıntılar yaşanmasına neden olmaktadır.

Kadınlarda daha sık rastlanılan selülit problemi, yaz ayları ile birlikte daha büyük sorun olarak görülmeye başlanmaktadır. Uzmanlar, selülit oluşumu nedenleri arasında genetik ve hormonal etkenlerin önemli rol oynadığını dile getirmektedir. Genetik yapının yatkınlığı selülit oluşumu için etkili bir unsur olarak kabul edilmektedir.

Küçük yaşlardaki çocuklarda dahi selülit görünümü oluşabilmektedir. Kilolu insanlarda daha sık görülen selülit, zayıf olduğu halde vücudundaki biriken yağ oranı yüksek olan kişilerde de selülit görünmesi mümkündür. Selülit oluşumunu engellemek beslenme şekline dikkat ederek, spor yaparak engellenebilmektedir.

Oluşan selülitlerin tedavisi çeşitli yöntemler ile mümkün olmaktadır. Güzellik merkezlerinde uygulanan lazer vb. yöntemlerin yanı sıra selülit tedavisinde doğal yöntemler de sıklıkla tercih edilmektedir. Evde uygulanabilecek pek çok selülit tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler düzenli ve devamlı uygulandığında iyi sonuçlar alınabilmektedir. Evde selülit tedavisinde selülite karşı jelatin kullanımı yöntemi, sıklıkla tercih edilmektedir.

Jelatin İle Selülit Tedavisi

Amino asit, glisin ve prolin içeren jelatin insan sağlığı için faydalıdır. Cilt, saç ve tırnak sağlığı için faydalı olan jelatin aynı zamanda kas oluşumunu sağlayan, eklemleri güçlendiren, sindirimi düzenleyen etki de göstermektedir. Doğal yöntemler ile selülitlerinden kurtulmak isteyen kişilere jelatin tavsiye edilmektedir.

Jelatin, düzenli olarak doğru bir şekilde tüketildiğinde vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Uzmanlar, selülit tedavisi için jelatin tüketmeyi düşünen kişilere günde iki kaşık tüketmelerini önermektedir. Eczanelerden toz halinde alınan jelatin evde su veya istenilen içeceklerle karıştırılarak günlük tüketilmelidir.

Cilt için gerekli kolojeni sağlayan ve sıkılaştıran jelatin tüketimi, bol su, az yağlı diyetle desteklendiğinde kısa sürede selülit tedavisinde etkili olmaktadır. Jelatin tüketilirken aynı zamanda yüksek lifli gıdaların tüketilmesine de özen gösterilmelidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status