Selülitlerden Kurtulmak İçin Kahve Telvesi

Piyasadaki pahalı ürünlerle selülitlerden kurtulmak isterken bir yandan da zarar gördüğünüzü biliyor muydunuz? Kadınların ortak kabusu olan selülit problemi için piyasada çeşitli ürünler ve kremler satışa sunulmakta. Kötü görünümü ile rahatsızlık veren bu sorunu çözmek adına birçoğumuz parayı dahi önemsemeden bu ürünleri alıp kullanıyoruz. Ürünler selülit problemine her ne kadar iyi gelse de bir yandan da içerdiği kimyasallar ile sağlımızı tehdit ediyor. Selülitlerden kurtulmak için kahve telvesi ile masaj uygulamasını denemenizde fayda var. Bu yöntem sayesinde kremler ya da ilaçlarla uğraşmanıza gerek kalmadan sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden olan Türk kahvesinin sayısız faydası bulunuyor. Ancak selülitlere olan etkisi sayesinde şimdilerde verdiği keyfin yanı sıra kadınların güzellik sırları arasında da yer almayı başarıyor. Siz de severek içtiğiniz Türk kahvesinin telveleri ile selülitlerinize masaj yaparak vücudunuzdaki kötü görünümden kurtulabilirsiniz.

Selülit Giderici Telve Maskesi Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda yapılan çeşitli araştırmalar sonucu günde 2 fincan Türk kahvesi tüketmenin selülit oluşumunu önlemede etkili olduğu saptanmıştır. Severek içtiğiniz Türk kahvesinin telvesi de istenmeyen selülitlerden kurtulmayı sağlıyor. Selülitler için telve maskesi uygularken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedelim.

Selülitlere Kahve Telvesi Maskesi

Öncelikle kahve keyfinizi tamamladıysanız telveyi ufak bir kabın içerisine alın. 1 fincan maden suyu ile karıştırın ve 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek macun kıvamına gelmesini sağlayın. Ardından hazırladığınız karışımı selülit oluşan bölgelerinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Genellikle kalça ya da basen bölgelerinde kullanacağınız maskeyi uyguladıktan sonra vücudunuzu streç film ile sarın. 1 saat kadar maskeyi bu şekilde vücudunuzda bekletin ve duşunuzu alın. Banyo sonrasında cildinizi nemlendirmek için istediğiniz ürünü kullanabilirsiniz.

Selülitler için Türk kahvesi ile uygulayabileceğiniz maske tarifi son derece kolay ve etkilidir. Yöntemin en önemli etkisi kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin yok olmasını sağlamaktır. Telve maskesini haftada en az 2 kez uygulayarak kısa sürede selülitlerin gözle görünür şekilde kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Son olarak Türk kahvesi her ne kadar faydalı olsa da günde 2 fincandan fazla tüketmemenizi, kahve telvesi ile uygulayacağınız maskenin de şekersiz olmasını öneririz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status