Selülite Veda Etmenin Zamanı

Estetik problemlerin arasında yer alan selülit, fit görünümlü kişilerde bile mevcut olduğu gözlenebiliyor. Selülit genç, yaşlı, fit, kilolu fark etmeden herkesin problemi diyebiliriz. Sadece bayanlarda da değil bazen erkeklerde bile ortaya çıkıyor. Ama selülit problemini en çokta kadınlar kafaya takıyor diyebiliriz. Peki, bu selülit nedir?

Selülit, cilt altındaki yağların ödem haline gelmesi ile oluşan görünüme verilen addır. Yüzeysel olarak ortaya çıkan yağ dokusu portakal görünümüne sahip olup, tedavisi yapılabiliyor. Selüliti nasıl yok ederiz? Selülitin evreleri hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okumalısınız.

Selülitiniz Kaçıncı Evrede?

Derece Selülit;

Bu evrede belirgin bir semptom bulunmaz. Cilt altında ki yağ tabakasını kalınlaşmaya başlamıştır. Henüz çıplak gözle görülmeye başlamamıştır.

Derece Selülit;

Cilt yüzeyinde henüz gözle görülen bir şey yoktur. Fakat kişinin elastikiyeti ortadan kalkmaya başlar. Kaslarınızı sıkınca portakal görünümü görülmeye başlar.

Derece Selülit;

Artık portakal görünümü göz ile görülmeye başlamıştır. Elle üzerine bastırdığınızda hassasiyet mevcut olup, elastikiyet ortadan kalkmaya başladı.

Derece Selülit;

Artık selülit son evreye geldi ve ayakta dik durduğunuzda dahi portakal görünüm gözle görülür. 25 mm ye kadar nodülleşme yolunda ilerliyor. Cildiniz oldukça hassas ve ele pütürlü bir şeyler gelmeye başlamıştır.

Bakınız: Selülit Mezoterapisi İle Sorunlarınızdan Kurtulun

Doğru Masaj Uygulamak Gerek!

Selülit tedavisinde uygulanan yöntemler arasında yer alan mezoterapi yöntemi, uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bir taktiktir. Sizin evde uygulayacağınız yöntem sadece 1 ve 2. Evreler üzerinde etkili olurken 3-4 evreler için uzmanlar tarafından masaj uygulaması yapılmalıdır.

Doğru masaj yapılırsa, kan akışı ile lenf dolaşımı sağlıklı hale gelmeye başlar. Üst katmanda yer alan sert yağ dokusu yumuşaması ile hassasiyet ve görünüm bir nebze olsun düzelmeye başlar. Masaj esnasında kullanılan yağlarında selülit üzerinde etkisi büyük oluyor.

Örneğin; 1 kaşık zeytinyağı ile 10 damla biber yağı damlatılarak hazırlanan masaj yağı selülit için etkili bir yöntem olacaktır. Sonrasında alınan ılık duş ile sizde rahatlamayı hissedebilirsiniz. Sizde doğru yapılan bir masaj yöntemi ile selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status