Selülitlerden Kurtulmak İçin Buz Masajı

Düzensiz beslenme nedeniyle özellikle kalça ve basen bölgesinde oluşan selülitler çoğu kadının ortak cilt problemidir. Özellikle de ilerleyen yaş ile birlikte portakal kabuğu görünümünü andıran selülitlerin estetik açıdan kötü bir görünüme neden olduğu aşikar. Hal böyle olunca vücudundaki kötü görünüme dur demek isteyenlerin selülitlerden kurtulmak için çare arayışı başlıyor. Selülit için buz masajı uygulamasından bahsedeceğimiz bu yazı sayesinde evde kendi doğal yönteminizle kısa sürede selülit sorununuza son verebilirsiniz.

Buz tedavisi selülitli bölgelerde biriken yağ tabaklarını kırmak için fayda sağlamaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki buz tedavisi ile selülitlerden kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntem kesin ve kalıcı çözüm değildir. Yok olan selülitleriniz zaman içerisinde olumsuz yaşam koşulları ile birlikte tekrarlayabilir. Bu nedenle tedavi sonrasında düzenli beslenme ve sporu hayatınıza dahil etmenizi öneririz.

Selülit İçin Buz Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit tabakalarını kırmak ve uyarmak için elinize aldığınız buz parçaları ile selülit oluşan bölgelerinize dairesel hareketler şeklinde masaj yapın. Eğer cildiniz hassassa ve hemen kızarıyorsa buzları poşete koyarak da masaj uygulayabilirsiniz. Selülitlere buz masajı tedavisi haftada 2-3 kez tekrarlayabileceğiniz bir yöntemdir. Ancak damarları genişleten bu yöntemi her gün uygulamaktan kaçınmanız tavsiye edilir. Özellikle masajdan daha verimli sonuç almak isterseniz duş sonrası uygulamanızda fayda vardır.

Buz ile uygulanan şok tedaviler birçok hastalığa önerilmektedir. Vücutta oluşan şişlikler ve ödem gibi durumlarda da bu tedavi tercih edilir. Burada buz yağlara şok etkisi uygulayarak yağ tabakalarının kırılmasını sağlayan bir etkendir. Selülitlerin yok olması için kesinlikle bu tedaviyi diyet ve egzersizle desteklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde buz kalıbının içine de girseniz selülitler kaybolmayacaktır.

Buz masajı ile selülit tedavisi için kendinize süre tanıyın. Özellikle ilk hafta çok fazla değişiklik görmeyebilirsiniz. Ancak ikinci haftada selülitlerinizde gözle görülür azalmalar fark edeceksiniz. Masajın şok etkisini artırmak için önce buz ile, sonra da zeytinyağı ile bitkisel tedavi uygulayabilirsiniz. Buz ile soğuk, zeytinyağı ile de sıcak bir uygulama gerçekleşeceği için vücuttaki kan dolaşımı artacak, selülitli bölgelerdeki yağlanma da azalacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status