Sivilce Fondötenle Nasıl Kapatılır?

Zaman zaman yüzün hiç olmadık noktalarında ortaya çıkan sivilceler, bayanları zor durumda bırakır.  Bunun önüne geçebilmek adına profesyonel bir makyaj tecrübesine ihtiyaç duyulur. Çoğu zaman, yalnızca fondöten veya farklı kapatıcılar ile kolayca kapanan sivilceler, bazen oldukça zorlayıcı olabilir. Yüzünüzde kapatmak istediğiniz nokta neresi olursa olsun doğru tekniklerle başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sivilceler Nasıl Bir Fondöten ile Kapanır?

Yüzünüzün kusurlarını örtmek için fondöten kullanacaksanız her şeyden önce bilmelisiniz ki kullanışsız, ucuz ve kalitesiz bir fondöten hiçbir işe yaramayacaktır. Tercih ettiğiniz ucuz ve niteliksiz kapatıcılar tam tersi etki yapar.

Cildiniz, makyaj yaptıktan sonra hava alamaz. Bu esnada tercih ettiğiniz kapatıcı kalitesiz olursa içinde bulunan kimyasallar emilir. Haliyle hem havasız hem de kimyasal madde emen cilt, bu atık maddeleri dışarıya sivilce olarak kusar. İşte tüm bu sivilce artışına sebep olmamak için kaliteli bir fondöten tercih edilmelidir.

Sivilceleri Fondöten İle Kapatma Teknikleri

Yüzünüzde bulunan sivilceleri kapatmak için önce cilt temizliğinizi güzelce yapmalısınız. Bunun için kozmetik toniklerini tercih edebileceğiniz gibi evde hazırladığınız tonikleri de kullanabilirsiniz. Cilt temizliği yapıldıktan sonra yüzünüzü güzelce nemlendirmelisiniz.

Nemlendirici kullanımının ardından ten renginize uygun olan fondöteni, yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla yüzünüzün her noktasına dağıtın. Eşit bir şekilde sürülen fondöten, bir iki dakika yüzünüzde beklesin. Hemen arkasından ten renginizin bir ton koyusu olan fondöteni yalnızca sivilce olan noktalara sürün. Yuvarlak hareketlerle yüzde tuhaf durmayacak şekilde fondöteni uygulayın. Sonrasında allık ile elmacık kemiklerinizi, burun ve alnınızı dengeleyin.

Fondöten ve Pudra ile Sivilceler Nasıl Kapanır?

Kullanılan fondöten, cildiniz ile aynı tonda olmalı. Bilhassa ciddi sivilce sorunu olanların bu konuda hassas olması gerekir. Yumuşak dokulu, tenin hava almasını sağlayan fondötenler tercih edilmeli.

Hem pudra hem fondöten ile sivilcelerin çok daha profesyonel kapatıldığı bilinmektedir. Bu yüzden ten renginizin fondötenini aldıktan sonra bir de transparan pudra almayı ihmal etmeyin.

Önce fondöteni kalın bir fırça yardımıyla yüzünüze yedirin. Kapatıcının iki dakika yüzünüze yerleşmesini bekleyin. Arkadan transparan pudrayı tampon hareketlerle yüzünüze sürün. Renk vermeyecek ama fondötenin kapatıcılığını destekleyecektir.

Sivilceler Kapatıcı ile Nasıl Gizlenir?

Sivilceleri kapatmak için atacağınız ilk adım yüzünüzü makyaja hazırlamak olmalıdır. Tonik yardımıyla temizlemeli daha sonra nemlendirmelisiniz. Nemlendirici kremi emdikten  sonra kapatıcıyı kullanabilirsiniz.

Fondöteninizi sürüp yüzünüzü birkaç dakika dinlendirin. Arkasından pudra kullanmayacaksanız kontür işlemini yapın. Yapacağınız kontür hem yüz hatlarınızı keskinleştirecek hem de yüz kusurlarınızı örtecektir. Bu sebeple tonlamasını iyi ayarlamalısınız. Kullanılan fondötenden en fazla iki ton kapalı olması gereken kontür daha koyu olursa sivilce lekelerini dışarıya kusar. Uygulamaya bir ton koyu ile başlayabilirsiniz. Sonrasında sivilcelerinizin gerçekten yok olduğunu göreceksiniz. Profesyonel olabilmeniz için birkaç kez uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız. Daha sonra muhakkak istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status