Sivilceli Cilde Nemlendirici Sürülür Mü? Maske Tarifi

Cilt sorunları arasında en çok görülen problemler sivilce ve aknedir. Ergenlik dönemlerinde başlayan sivilce problemi ile uğraşmak birçok gencin psikolojik açıdan da etkilenmesine neden olmaktadır. Öyle ki her yolu denese de sivilce sorununa çözüm bulamayanların sayısı da oldukça fazla. Bu konuda yapılan yanlışlar da sivilcelerin geçmesi yerine fazlalaşmasına neden olabiliyor. Sivilcelerden kurtulmak için nemlendirici kullanmak bu yanlışlardan biridir. Sivilceli cilde nemlendirici  sürmek doğru mu diyorsanız dikkatle yazımızı okuyun.

Öncelikle sivilceli ciltler için nemlendirici kullanmanın yanlış bir bilgi olduğunu belirtelim. Çoğunlukla ciltteki yağ tabaklarından oluşan sivilceyi daha da beslemeye neden olursunuz. Yağlı ciltlerin en büyük sorunu sivilcelerdir. Bunun nedenlerinden birisi de yağlı olan cilt tipini nemlendirici krem kullanarak daha da yağlı hale getirmektir.

Sivilceler probleminden kurtulmak için yapılması gereken en önemli şey sivilceyi kurutmaya çalışmaktır. Bunun içinde mümkün olduğunca o bölgeyi temiz tutmak ve herhangi bir krem kullanmamak gerekiyor. Sivilcelere nemlendirici sürmek o bölgenin daha da yağlanmasına ve mikrop kapmasına neden olabilir. Bu nedenle o bölgeye herhangi bir nemlendirici krem ya da kozmetik ürün kullanmamanızı öneririz. Sivilceli cilde nemlendirici uygulamak istiyorsanız kesinlikle sivilcelere özel hazırlayacağınız doğal nemlendiricileri tercih etmelisiniz.  Bu aşamada doğal nemlendirici krem hazırlayarak o bölgedeki sivilcelerin kurumasını sağlayabilirsiniz.

Sivilceli Cilde Nemlendirici Maske Tarifi

Cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için sivilcelere nemlendirici bakım uygulamak istiyorsanız doğal tarifler deneyebilirsiniz. Bu konuda bal ve limon maskesi tercih edebileceğiniz en doğal ve faydalı maskelerden biridir.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Birkaç damla limon

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Cildinizi nemlendirmek için malzemeleri karışım haline getirin ve özellikle problemli bölgelere uygulayın. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Sivilce nemlendirici maske tarifi haftada en az 2 kez düzenli olarak uygulanmalıdır. Doğal nemlendirici özelliği taşıyan bal cildinize yumuşaklık kazandırırken, limon antiseptik özelliği ile sivilcelerin kurumasını sağlayacaktır.

Antiseptik, antialerjik ve anti-bakteriyel özelliği bulunan maske tarifini nemlendirici krem yerine uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki nemin artmasını sağlayabilir, düzenli olarak uyguladığınızda ise sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status