Sivilce Tedavisine Gül Suyu Kullanımı Ve Faydaları

Cilt lekelerinden yüz kırışıklıklarına kadar pek çok soruna çözüm olan gül suyu, doğru kullanıldığı takdirde kısa süre sonunda olumlu sonuçlar vermektedir. Hem nemlendiren hem de cildin hava almasını sağlayan gül suyu, gül kremi ve gül sabunu ile desteklendiğinde oldukça faydalı olmaktadır.

Sivilce Sorunu Nasıl Geçer?

Ergenlik döneminden itibaren hemen herkesin sivilcelerle başı derde girer. Bir süre pek çok yöntem denedikten sonra hiçbir şeyin işe yaramaması sivilce nasıl geçer sorusunu akıllara getirir.

Sivilce bitkisel çözüm gerektiren bir sorundur. Bu nedenle bilhassa kozmetik markaların sivilceler için ürettiği ürünlerden uzak kalmaya çalışmalısınız. Yüzünüze doğal tonikler, peelingler uygulayarak sivilce tedavisini kendiniz gerçekleştirmelisiniz. Kullanabileceğiniz en doğal ürün ise gül suyudur. Cildinizin yatışmasına, temizlenmesine ve nem dengesini korumasına yardımcı olan gül suyu, aynı zamanda besleyici içeriğe de sahiptir.

Sivilceler Gül Suyu İle Geçer Mi?

Sivilce tedavisi denildiğinde akla ilk gelen çözüm gül suyudur. Çünkü gül suyunun sivilce kurutma özelliği bulunmaktadır. Özellikle aktif, iltihaplı sivilceleriniz için gül suyunu devamlı kullanmanız gerekir.

Sabah ve gece rutinlerinize dahil ettiğiniz gül suyu cildinizin dinlenmesini ve sakinleşmesini sağlayacaktır. Her gece uyumadan önce negatif enerjinizi atmanıza da yardımcı olacaktır. Sivilce nasıl geçer sorusunun cevaplarından biri gül suyunda yatmaktadır.

Her sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız. Daha sonra havlu peçeteler ile kurulamalı, gül suyu ile nem oranını dengelemelisiniz. Pamuk yardımıyla sabahları tampon tekniği kullanılarak cildinize bakım yapabilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Gül Suyunun Etkileri

Sivilce bitkisel çözüm gerektiren bir problemdir. Bu problemin önüne geçebilmek için gül suyu kullanılabilir. Yüzünüze kahve telvesi ve gül suyu ile beraber yaptığınız maske, cilt sorunlarınızın son bulmasını sağlayacaktır.

Bir tatlı kaşığı kahve telvesinin içine bir çay kaşığı gül suyu karıştırın. Karışım macun kıvamına geldiğinde yüzünüze sürün. Yaklaşık 40 dakika beklettikten sonra ovalayarak ılık suyla çıkarın. Haftada bir kere uyguladığınız bu yöntem sivilcelerinizi kurutacaktır.

Gül Suyunun Sivilce Tedavisinde Sonuçları

Tıkanan gözenekleri açma özelliği bulunan gül suyu, sivilcelere neden olan gözenek kirliliğine son vermektedir. Bu nedenle gözeneklerinizde siyah nokta ya da iltihaplı sivilce ortaya çıktığında muhakkak gül suyu kullanmalısınız. Günlük rutininizde alışkanlık haline getireceğiniz bu teknik ile sivilce iltihapları kuruyacak daha çok ışıltı kazanacaksınız.

Sivilce Tedavisine Gül Suyu Çözümü

Cilt kırışıklıklarından yağlanma problemine kadar pek çok şeye çözüm olan gül suyu doğru ve organik şekilde tüketilmelidir. Aksi halde faydası bulunmaz.

Devamlı gül suyu kullanımı sonucunda; yüzde ışıltı, parlaklık, sıkılaşma, gözenek derinliklerine kadar temizlik görülür. Bunun yanı sıra ekstra nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz. Çünkü gül suyu cildin kendini devamlı nemli tutmasını sağlar. Kil, kahve telvesi gibi yararlı maddelerle beraber kullanıldığında çok daha etkili olan gül suyu, yüzünüze devamlı tazelik ve canlılık kazandıracaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status