Sivilceler Ve Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Sivilce Siyah Nokta Temizleme

Yaş ve cilt tipi fark etmeden yüz etrafında ortaya çıkan sivilceler oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır. Fakat sivilce daha çok yağlı cildi bulunan kişilerde görülmektedir. Bunun nedeni cildin yağ salgılaması yükseldikçe sivilce oluşumu riski de artmaktadır. Sivilcelere çözüm arıyorsanız kullanmış olduğunuz sivilce ilaçlarının yanında cildin yağ dengesini düzenlemek gerekmektedir. Sivilceler konusunda kozmetik ürünlerin yanında evde yapılan bitkisel sivilce maskeleri ve kremleri kullanılarak sivilcelere neden olabilen ciltte gözenekleri tıkayan yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Sivilce Oluşumu

Ciltte sivilce oluşumu bulunuyorsa bu durum aynı zamanda ciltte gerektiğinden fazla bir yağlanma olduğunun göstermektedir. Cildiniz yağlı diye devamlı olarak yıkamak gibi bir çözüm bulduysanız kesinlikle bunu uygulamamanız gerekir. Yüzünüzü günde sadece 2 defa yıkamanız yeterli olur.

Sivilceli ciltler için piyasa üzerinde pek çok kozmetik ürünü yer almaktadır. Fakat birçoğu kimyasal maddelerden oluşturmasından dolayı cildinize uzun vadede zarar vermektedir. Bu nedenle sivilcelerinizden kurtulmak adına doğal yöntemleri tercih etmeniz gerekir. Evde yapacağınız bitkisel sivilce maskeleri ve kremleri ile istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

Bitkisel Sivilce Maskeleri

Sivilce tedavisi konu en dikkat etmeniz konu hijyendir. Cildinizi her zaman temiz tutmanız gerekir. Sivilcelerinizden tamamen kurtulmak için bitkisel maskeleri uygulayarak çok daha sağlıklı bir şekilde bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz sivilce kremleri ile beraber sizde istediğiniz pürüzsüz yüze kavuşabilirsiniz. Sizlere sunacağımız sivilce maske formülü ile cildinize uygun olanını bulduğunuz zaman sivilce sorununuzun yok olduğunu siz de görebilirsiniz.

Gözenek Açıcı Maske Tarifi

İlk olarak gözeneklerinizi açmanız gerekir. Bunun için bir tencere suyu kaynattıktan hemen sonra tencereye doğru eğilerek başınızın arkasından tencereye uzanmış olan bir havlu koyun ve tencereden çıkan buharı yüzünüze yansıtın. Bu şekilde 10 dakika kadar bekledikten sonra cildiniz gözeneklerine kadar temizlenmektedir

Sivilce Siyah Nokta Temizleme

Sivilcelere Limon Kürü:

Sivilce konusunda en sık kullanılan kür limon kürüdür. 1 tatlı kaşığı kadar limon suyuna 1 tatlı kaşığı tarçın ekledikten sonra krem haline getirilir. Daha sonra sivilcelerinizin üzerine sürülür. Kuruduktan sonra yüzünüzü durulayın.

Portakal da sivilceler konusunda mucizevî bitkisel bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Portakalı soyduktan sonra rendeye geçirin. Daha sonra bir havan yardımı ile ezin. Krem durumuna gelene kadar ezdiğiniz portakalları sivilcelerin üzerine sürerek kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status