Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Denenebilecek Doğal Yöntemler Ve Maskeler

Sivilce oluşumu kadın erkek fark etmeden herkeste oluşabilen bir cilt sorunudur. Sivilcelerin en yoğun olduğu dönemler genelde ergenlik olarak kabul edilse de diğer yaşlarda da sivilce oluşumu gözlemlenebilir. Hormonların değişimine bağlı olarak ortaya çıkan sivilcelerin oluşum nedenleri içinde stres, sağlıksız yağlı yiyeceklerle beslenme gibi daha pek çok faktör bulunabilir. Neden ne olursa olsun sivil kişilerin güvenini yitirmesinde kendini kötü hissetmesinde büyük bir sorun olarak algılanır. Bu nedenle sivilcelerden bir an önce kurtulmak isteyen kişiler sivilceleri sıkarak ya da sivilcelerin bulunduğu sıvıyı patlatma girişiminde bulunabilirler. Bu şekilde davranmak kesinlikle çok sakıncalıdır.

Cildiniz mikrop kapmasına zemin hazırlayabilir ve patlatılan ya da sıkılan yerlerde izlerin oluşmasına neden olabilirsiniz. Sivilce izleri olarak bilinen bu izler ise sivilce oluşumunda daha kötü bir durumdur. Bu şekilde yüzünüzün daha kötü görünebilir. Bir şekilde meydana gelmiş olan sivilce izlerinden kurtulmak için size önereceğimiz doğal ve sağlıklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sivilce İzlerine Maske Tarifleri

Sivilce izlerinden kurtulmak için denenebilecek doğal yöntemler olarak sizlere bazı maske tarifleri vermeye çalışacağız. Bu tarifleri uygulayarak doğal ve sağlıklı yollardan yüzünüzde oluşan sivilce izlerinden kısa bir süre içinde kurtulmanız mümkündür. Sivilce izlerinden kısa bir süre içinde doğal ve sağlıklı yollardan kurtulmak için şu karışımları cildiniz için uygulayabilirsiniz;

Sivilce İzlerine Gül Suyu Maskesi

Gül suyu maskesi de yüzde oluşan sivilce izlerini gidermede etkili maske tariflerden birisidir. Gül suyu maskesi için ihtiyacınız olan 10 ml kadar gül suyu 2 yemek kaşığı kadar bal, 2 yemek kaşığı kadar şeker ve 2 yemek kaşığı kadar E vitaminidir. Maskemizi hazırlamak için tüm malzemeleri iyice karıştırın. 3 ya da 4 dakika kadar pamuk yardımıyla hazırlamış olduğunuz karışımdan sivilce izlerin bulunduğu kısımlara sürün. Bir müddet karışımı yüzünüzde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile iyice durulayın. Sivilce izleriniz geçene kadar bu maskeyi uygulamaya devam edin. Hazırlamış olduğunuz ve uyguladığınız gül suyu maskesi ile bir süre sonra sivilce izleriniz azalabilir ve daha sonrasında izler yok olabilir.

Sivilce İzlerine Toz Şeker Maskesi

 Güçlü bir peeling malzemesi olarak sık kullanılan toz şekeri cildinizde yer alan sivilce izlerini yok etmek için de uygulayabilirsiniz. Toz şeker ile cildinizde mükemmel bir peeling etkisi yapabilirsiniz. Toz şeker maskesini yüzünüze uygulamak için öncelikle yüzünüzü güzelce yıkayın ve cildinizi güzelce temizleyin. Sonrasında nemli bir şekilde bulunan toz şekeri masaj yapar şekilde cildinize uygulayın. Bu şekilde özellikle akşam yatmadan önce bu şekilde yüzünüze peeling yapabilirsiniz. Her akşam bu tarifi cildiniz için uygulamaya devam edebilirsiniz. Sivilce izlerinden kurtulmak ve cildinizin ferah  bir görünümde olmasını isteyen kişiler bu peelingi her akşam uygulamaya çalışabilirler.

Sivilce İzlerine Karbonat Maskesi

Karbonat ile de cildinizde oluşan sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün olabilir. Karbonat etkili bir cilt temizleyicisidir. Bu bakımdan yüzünüze güvenle uygulayabilirsiniz. Sivilce ve sivilce izlerine karbonatı sürebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz açılır ve cildiniz eski canlı ve doğal görünümüne kavuşabilir. Yüzde yer alan sivilce izlerini gidermek için uygulana karbonat maskesi için ihtiyacınız olan 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ve bir miktar kadar sudur. Su ile macun kıvamına getirdiğiniz karbonatı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Eğer çok kuru bir cilt yapısına sahipseniz karışımın içine 1 çay kaşı kadar zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika kadar karışımı yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi güzelce durulayın. Belirli aralıklarla karışımı cildinize uygulayın.

Patates Maskesi

Sivilce ve sivilce lekelerinden kurtulmak için patates maskesi de iyi gelebilen yöntemlerden birisidir. Patates maskesi yapmak için taze patates seçmeniz gerekir. Taze olan patatesi dilimledikten sonra sivilce ya da sivilce izi olan yerlere sürmeniz yeterlidir. Patates içerisinde bulunan suyun sivilce izi olan yerlere nüfus etmesi gerekir. Bunun için yarım saat kadar dilimlediğiniz patatesleri bu yüzünüzde bekletin. 5 dakikada bir patates dilimi değiştirmeyi ihmal etmeyin. Sivilce izlerinin iyice geçmesi için en az bir ay bu işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Belirli aralıklarla ve düzenli bir şekilde bu yöntemi uygulayın. Zaman içinde sivilce izleri geçmeye başlayabilir.

Domates Maskesi

Sivilce izlerinden doğal ve sağlıklı bir yöntemle kurtulmak isteyen kişiler için domates maskesi de etkili bir yöntem olabilir. Domates maskesi için 1 adet domatesin kabuğunu soyduktan sonra çatalla ezin ve yüzünüze ezmiş olduğunuz püre haline gelen domatesi sürün. Yarım saat kadar domates yüzünüzde beklemesi gerekir. Bu işlemi haftada 3 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Domates içerisinde bulunan asitler sayesinde sivilce izlerinin geçmesi konusunda etkili olacaktır. Bu şekilde taze domatesin kabuğunu soyarak ezmiş ya da püre haline getirmiş olduğunuz domatesi yüzünüzün sivilce izi olan yerlerine sürmeniz ve yarım saat kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Düzenli bir şekilde haftada en az 3 kez sivilce izleri geçene kadar bu işlemi yapmaya devam edin.

Aloe Vera Maskesi

Sivilce izlerinin etkili bir şekilde geçmesini isteyen kişiler Aloe Vera ürününü deneyebilirler. Aloe Vere yüzde bulunan sivilce izlerini yok etmede yardımcı olduğu giib aynı zamanda cildi nemlendirir, cildi yenileyerek varsa yara izlerinin yok edilmesini sağlar, aynı zamanda cildin tahriş edilmesini de önler.

Ürünü yüzde bulunan sivilce izlerini yok etmek için kullanmak istiyorsanız günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. Sivilce izleri iyice azalana kadar ya da izler yok olana kadar ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Düzenli bir şekilde ürünü kullandığınız takdirde zamanla sivilce izlerin,n kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Sinir Otu

Sinir otu bitkisi de sivilce izlerini yok etmede size yardımcı olan bitkilerden birisidir. Sinir otu bitkisini aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Aktarlardan satın almış olduğunuz sinir otu bitkisinin öncelikle yaprak kısımlarını iyice ezin. Sinir otu bitkisinin yapraklarını ezdikten sonra çıkan suyunu sivilce izi olan bölgelere sürün. Bu yöntemi düzenli ve belirli aralıklarda devam edip uygulamaya çalışın.

Düzenli bir şekilde bu maskeyi sivilce izi olan yerlere uyguladığınız takdirde sivilce izlerinin kısa bir süre sonra azaldığını ve yok olduğunu test edebilirsiniz. Etkili çözüm için yöntemi düzenli ve belirli aralıklarla uygulamanız gerekir. Aksi durumda istenilen sonucu tam olarak alamayabilirsiniz. Bu açıdan düzenli bir şekilde yöntemi uygulamaya çalışın.

Sivilce İzlerine Maya Maskesi

Sivilce lekelerini önlemek için uygulanabilen etkili maskelerden birisi de maya maskesidir. Maya maskesini uygulamak için 1 yemek kaşığı kadar mayayı yarım yemek kaşığı suya katın be krem kıvamına gelene dek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maske ne çok cıvık olsun ne de fazla katı olsun. Maskeyi cildinize sürmeden önce yüzünü iyice temizleyin.

Çenenizin üst kısmından başlayarak masaj yaparak maskeyi uygulayın. Maskeyi yüzünüz dışında göz çevresine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar maskeyi yüzünüzde masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce durulayın. Düzenli bir şekilde zaman zaman bu maskeyi uygulayarak sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün olabilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status