Siyah Noktalara Acil Çözüm

Siyah Noktalara Acil Çözüm, Siyah noktalar her geçen gün daha fazla kişide görülen oldukça olumsuz bir durumdur. Öyle ki insanların bu durumdan çok rahatsız oldukları ap acık ortadadır. Özellikle kadınlarda çok büyük sorunlar haline gelen siyah noktalar müdahale edilmediğinde çok büyük problemlere neden olarak kişileri zor durumlara düşürmektedir.

Siyah noktaların en çok yarattığı sorun kişinin estetik güzelliği yönündedir. Çünkü kişide oluşum gösteren siyah noktalar kişinin özel günlerinde, davetlerinde, yemeklerde estetik olarak seviye düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle insanlar böyle anlar için siyah noktalara acil çözüm aramaktadır.

Siyah noktaların aniden ortadan kaybolması için henüz geliştirilmiş bir yöntem bulunamamıştır. Yinede insanlar küçük uğraşlarla siyah noktaları ortadan kaldırabilir. Bu durumlarda siyah noktanın olduğu bölgede hafif kızarıklıklar meydana gelir. Bu durum kadınlarda kullanılan güzellik ürünleri sayesinde kapatılabilir. Fakat erkeklerde buna yapacak bir şey yoktur.

Oluşan kızarıklık en fazla 2 saat içerisinde kaybolacağından bu süreyi beklemek en doğrusudur. Hacim olarak büyük olan siyah noktalar için sadece tıbbi cerrahi yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden daha hızlı siyah noktalar kişiler tarafından ortadan kaldırılamaz.

Siyah noktalara acil çözüm olarak kişi eğer bu noktalar küçük ise bölgede sıkma işlemi uygulayarak geçicide olsa siyah noktanın ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Fakat bu durumda kişinin cildinde hafif kızarıklık ve sıkma izi belirecektir. Bu durumda yapacak hiçbir şey yoktur. Bu kızarıklıklar yaklaşık olarak birkaç saat içerisinde kendiliğinden ortadan kalkacağı için bu işlemi gece yatmadan önce gerçekleştirmeniz en doğru şey olacaktır.

Siyah noktaların hızlı bir şekilde tekrar oluşmaması için tabi ki bölgeyi günde en az üç kez bolca yıkamalısınız. Hatta bu yıkamaları sabunlar gerçekleştirmeniz yüzünüzdeki siyah noktalarında azalmasını sağlayarak sizleri birçok dertten kurtaracaktır. Sık sık yıkanan bölgeyi iyice ovarak yıkayın birkaç hafta içerisinde siyah noktalar ortadan kalkacaktır.

Siyah Noktalara Evde Acil Çözüm

Siyah noktalara acil çözüm olarak oldukça etkili bir yöntem olan tutkal yönteminin uygulanışı;

Öncelikle sıcak su ile ıslatılmış bezi siyah noktanın bulunduğu bölgeye koyun daha sonra yüzünüze buhar verin, bu buharı çaydanlıkta kaynayan sudan elde edebilirsiniz. Daha sonra bezi ve buharı keserek siyah noktanın olduğu bölgeye bir miktar tutkal sürün ve tutkal kuruduktan sonra tutkalı çekin. Artık siyah noktalardan kurtuldunuz.

Siyah Noktalara Diş Macunu

Diğer bir siyah noktalara acil çözüm ise diş macunudur. Diş macunu içerisinde bulunan maddeler siyah nokta gibi lekelerin temizlenmesinde büyük etkiler göstermektedir. Bunun için farklı bir uygulama yöntemi vardır. Öncelikle siyah noktanın olduğu bölgeyi sıcak su ile ıslatılmış bez ile yaklaşık 10 ya da 15 dakika bastırın daha sonra bezi bir kenara koyarak bölgeye diş macununu sürerek bolca ovun daha sonra diş fırçası ile bölgeyi tahriş etmeden fırçalayın ve artık yıkayabilirsiniz.

Bu şekilde uygulanan yöntem haftada en az bir kere uygulanmalıdır. Bu işlem oldukça işe yarayacaktır. Bu işlemleri kesinlikle göz çevresinde uygulamamalısınız. Aksi halde bu kısımlarda morluklar ve tahrişler ortaya çıkabilmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status