Sırttaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah noktalar cildin pürüzsüz olmasını engelleyen ve kötü görüntüsü nedeni ile kişiyi mutsuz eden ve daha çok cildi yağlı olan kişilerde görülen bir durumdur. Siyah noktalar genellikle sağlıksız beslenme, aşırı yağlı besinler tüketme, hazır ve paketlenmiş gıdalar gibi bir çok zararlı yiyecekleri tüketme sonucunda ortaya çıkar.

Vücudu yağlı olan kişiler bu duruma daha yatkın olurlar. Siyah noktaların çoğunlukla görüldüğü yerler vücut sırt bölgeleridir. Bu nedenle yaz aylarında giyilen kıyafetlerde siyah noktaların görülmesi kişiyi stres ve sıkıntıya sokar. Stres ve sıkıntı ise siyah noktaların vücut içinde hızlıca yayılmasına neden olur.

Sırttaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Sırtta Bulunan Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Sırtınızda bulunan siyah noktalardan kurtulmanın yolu günlük düzenli peeling yapmaktır. Siyah noktaları yok etmek için satılan eczanelerde satılan güvenli sabun ve tonikler ile çok fazla ovalama yapmadan siyah noktaları kurutmak için yapılan peeling ve tonik kısa zaman içinde sırtta bulunan siyah noktaların kaybolmasını sağlayacaktır.

Ayrıca ovalayarak siyah noktaların çıkması için yapılan her türlü işlem siyah noktaların kaybolmasına değil daha derine işlemesine neden olacaktır. Bu nedenle siyah noktaların çıkmasını sağlarken büyük bir dikkat ve itina gereklidir. 

Sırtta bulunan siyah noktalardan kurtulmanın bir diğer yolu da bir adet portakalı soyun ve soyduğunuz kabukları rende ile rendeleyin. Daha sonra bir çay kaşığı kabartma tozu ile iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı sırtta bulunana siyah noktaların üzerine sürün ve yaklaşık olarak bir otuz dakika kadar bekleyin. Sürdüğünüz bölgeler kuruması için açık kalmalıdır. Siyah noktaların üzeri kuruduktan sonra soyularak çıkacaktır. Daha sonra ılık bir duş alarak kurumuş olan siyah noktaların üzerini duru su ile temizleyin.

Sırtta bulunan siyah noktaların temizlenmesi için bir diğer yöntem ise, çay ağacı özü merhemidir. Çay ağacı özü merhemi siyah noktaların temizlenmesi ve kaybolması için çok etkili bir yöntemdir. Merhemi ihtiyaç halinde sırtınıza sürerek zaman içinde siyah noktaların kaybolduğunu göreceksiniz.

Çay ağacı özü merhemini aktarlardan ve eczanelerden rahatlıkla ve güvenle temin edip kullanabilirsiniz. Bu yöntemde sırtta bulunana siyah noktaların kaybolmasında çok etkili bir yöntemdir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status