Siyah Nokta Vakum Makinesi Nasıl Kullanılır?

Siyah nokta vakum, işlemi özellikle burun bölgesinde siyah nokta sorunu yaşayan kişilerin tercih ettikleri siyah nokta temizleme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Başta bayanlar olmak üzere hemen herkesin sorunu olan siyah noktalardan kurtulmanıza olanak sağlayan bu yöntem sayesinde burnunuzdaki siyah noktaları sıkarak çıkarmaya çalışmanız gerekmeyecektir. Bu yöntem siyah noktalardan kurtulmanız için kullanabileceğiniz en etkili yoldur.

Siyah nokta vakum işlemi için kullanılan makine cilt gözeneklerinizi temizleyerek cilt üzerinde bulunan hücrelerin harekete geçmesine ve cildinizin erken yaşlanmaktan ve kırışmaktan korunmasına olanak sağlayacaktır.

Alacağınız bu makineyi kullanmadan evvel cildinizi uygun bir sabunla köpürtmeniz gerekmektedir. Daha sonra cildiniz köpüklü iken peeling başlığını kullanarak yüzünüzü ovalamanız ve ölü deriyi atmanız gerekmektedir. Bunu yaparken de peeling başlığını ıslatmalısınız.

Bu işlem sonunda yüzünüzü yıkadığınız zaman cildinizin yumuşayacağını görebilirsiniz. Daha sonra temizleme makinesinin vakum kafasını kullanarak siyah noktalarınızı temizlemeye başlayabilirsiniz. Son olarak cildinizi bir losyon yardımıyla da temizleyerek nemlendiricinizi sürün. Daha sonra da makinenizin masaj başlığı ile cildinize masaj yapın. Bu masaj sayesinde cildinizdeki kan hücreleri harekete geçerek yüzünüzün yenilenmesi mümkün olacaktır.

Siyah Nokta Vakum İşlemi

Siyah nokta vakum işleminin en iyi şekilde sonuç vermesini sağlayabilmek için duştan sonra uygulamanız yararınıza olacaktır. Bu işlemi uygulamanız sonucunda siyah noktalarınızın temizlendiğini görmeniz, cildinizin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamanız, gözeneklerinizin içinin temizlenerek en derine kadar bakımının yapılmasına olanak sağlamanız, kan dolaşımını hızlandırarak cildinizi yenilemeniz mümkün olacaktır. Üstelik siyah nokta vakum işlemi ve makinesi temizlik sırasında cildinize de zarar vermeyecektir. Bu yüzden siyah noktalarınızdan tamamen kurtulmak için mutlaka bu işlemi denemelisiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status