Siyah Nokta Aleti İşe Yarıyor Mu?

Siyah Nokta Aleti

Siyah noktalar ne yazık ki hepimizin yüzünde  gözenekleri kapatan ve  en rahatsız edici durumlardan biri olarak yaşadığımız bir sorundur. Siyah noktalar cildin havasız kalmasına neden olduğu gibi cildin yağlı ve kirli bir görünüm almasına da neden olmaktadır. Çoğumuz siyah noktalardan kurtulmak için bakım ürünleri, cilt temizliği teknikleri ya da maskelerle bu dertten kurtulma yollarına başvururuz.

Siyah noktaların arındırılmasında ve temizlenmesinde evde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerden biri de siyah nokta aletidir. Bunu cildinize uygulayacağınız buhar banyosu sonrasında kullanacağınız cilt temizleme ürünleriyle beraber kullanmalısınız. Kuru cilde siyah nokta aletiyle basınç uygulamanız cildin tahriş olmasına neden olabilir. Aynı zamanda cildinizin hassas olduğu bölgelerde çok fazla baskı yapmadan uygulamanız gerekmektedir.

Cildin temizliği için, bu bakımı düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Her cildin yapısı farklı olduğundan kullanacağınız ürünleri ve bakım sıklığınızı kendi cilt tipinize göre ayarlamalısınız.

Siyah Nokta Aleti Etkili Mi?

Daha kalıcı ve olumlu sonuçlar almak istiyorsanız bir uzman tarafından cilt yapınızı analiz ederek, kullanacağınız ürünlere daha kolay karar verebilirsiniz. Aynı zamanda cilt bakımına düzenli giderek de daha profesyonel kişilerin cildinizi temizlemesine ve tazelenmesine imkan sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımı yapılan yerlerde eğer siyah nokta aleti kullanılıyor ise  bu durumda kendi siyah nokta aletini kullanarak, olası bulaşıcı cilt hastalıklarından da korunabilirsiniz. Cilt temizliği kadar cildin nemliliği de çok önemlidir. Cilt temizliğinden sonra fondöten ve kapatıcı kullanmak yerine nemlendirici ve güneş koruyucu kremleri tercih etmelisiniz. Güzel bir cilt için sağlıklı bir beslenme ve bol su tüketimi de çok önemlidir.

Cildinizin temiz ve bakımlı görünümü kullandığınız bakım ürünleri kadar, beslenmenizden de etkilenir. Bu nedenle yağlı ve karbonhidratlı besinler yerine bol vitaminli ve protein değeri yüksek besinler tüketmeli, cildiniz için gerekli yüz egzersizleri yapmalısınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status