Sonbahar, Futbol ve Sinüzit

Havada ilk yudum sayesinde, birçok aklın önümüzdeki kışa çevirin, ama sporseverler şey çok daha heyecanlı bir futbol sezonunun başlaması bir göstergesi olarak bunu al. Heyecan sonbahar mevsimi yaklaşırken oluşturur; ülke çapında futbol taraftarları ileri arkadaşlar ve diğer fanatik hayranları sevdikleri takımları izlemek için sabırsızlanıyoruz. Ne yazık ki, bir davetsiz misafir çılgın buzz – sinüzit öldürebilir.

Sinüzit Nedir?

Sinüzit sinüs enfeksiyonu burun yollarının iltihabı ile karakterizedir. Eğer sinüslerin drenaj mümkün değilse, hastalık bulaşabilir.

Alerji, nezle ya da soğuk algınlığı ile ilişkili burun mukus kalınlaşmasına neden olabilir ve böylece, sizin sinüsler düzgün eğitmek için başarısız. Diğer göze çarpmayan koşulları, nazal polip ya da burun da burun geçitler engelleyebilirsiniz.

Mevsim değişikliği nedeniyle, hayranları alerji muzdarip için daha duyarlı ya da soğuk yakalamak için daha olasıdır. Sinüzit birçok farklı nedeni vardır, çünkü, bir uzman tarafından bir değerlendirme kök neden veya nedenleri kesin olarak belirlemek için almak için gereklidir.

Bir sinüs enfeksiyonu belirtileri nelerdir?

Sinüs enfeksiyonu belirtileri kişiye göre farklılık ve sinüzit türü, kronik sinüzit, akut sinüzit, sinüzit beslenme ya da tekrarlayan sinüzit bağlıdır. Bir sinüs enfeksiyonu en yaygın belirtileri şunlardır:

  • Basınç/gözler arka kısmı, elmacık kemikleri ve burun
  • Üst diş ağrısı
  • Boğaz ağrısı
  • Kulak basıncı
  • Ses kısıklığı
  • Şişmiş gözler
  • Sonrası burun damla
  • Burun akıntısı koyu sarı ya da yeşil.
  • Hafif ateş

Tedavi Seçenekleri

İlk kez sinüs hastaları için antibiyotik tedavisi, serum fizyolojik burun spreyleri, dekonjestanlar ve antihistaminikler içerir. Bu seçenekler eğer sinüzit bakteriyel bir enfeksiyon ya da mevsimsel alerji neden olup olmadığını da uygundur.

Kronik sinüzit ile, ancak, ileri tedavi yöntemleri uygulanması gerekebilir. Kronik sinüzit sinüs enfeksiyonu daha on iki hafta veya tekrarlarsa daha dört ya da daha fazla kez bir yıl süreli olarak tanımlanır. Her durum kendine özgü olduğu için, doktorunuz aşağıdaki tedavilerden birini önerebilir:

Temizleme nazal Polip – burun boşluğu, nazal polip olarak bilinen, drenaj engelleyebilir içinde Büyümeleri. Bu büyümeler normalde iyi huylu, ama sinüsler düzgün tahliye için kaldırılması gerekir. Prosedür genellikle lokal anestezi altında yapılır. State-of-the-art teknoloji kullanarak, doktor yavaşça kaldırır polipler ve burun delikleri açılır. Kurtarma hızlı ve çok az yara izi var.

Septoplasti – burun merkezi ve esnek bir malzemeden yapılmış. Bu malzeme kolayca, burun en az bir yan sinüslerin drenaj için bir yol olarak etkisiz olmasına neden çıkmış olabilir. Septoplasti işlemi ile, DİŞ hekimi ameliyatla kayma düzeltir.

Sinüs Cerrahisi, fiziksel Bir deformite, bir kemik anomalisi, fazla deri veya skar dokusu gibi, uygun drenaj engelleyebilir. İlk olarak, KBB doktoru sinüs içine küçük bir kamera burun tikanikligi değerlendirmek için ekler. Daha sonra, radyo dalga teknolojisi, kemikleri ve aşırı doku kullanarak, drenaj için daha fazla oda oluşturmak traş olabilir.

Balon Sinoplasti – Bu yordamı, herhangi bir doku çıkarılması anlamına gelmez. Küçük bir balon sinüs boşlukları içine yerleştirilen ve yavaşça şişirilir. Açılırsa olarak sinüs duvarları, burun boşluğunda daha fazla alan yaratmak uzanıyor. Balon çıkarıldıktan sonra, o sinüs dışarı çekim mukoza yıkamak için burun içine tuzlu su fışkırtma olabilir.

Sonbahar Mevsimi

Sinüzit nedeniyle futbol oyunu kaçırmak zorunda değilsiniz. Eos varmıydı sinüs zamanlama. Yanı sıra Manhattan Kaliforniya’da yerleri var.

Sinüs uzmanlarımız sizin belirtileri değerlendirmek ve kendini daha iyi hissediyor ve hiçbir zaman favori takım tezahürat olacak kişiselleştirilmiş bir tedavi planı önerecektir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status