Süt Ürünlerinin Sağlığımıza İnanılmaz Faydaları

Kalsiyum, kemiklerin inşası ve bakımı için gereklidir. Bazı çalışmalar, düzenli süt ürünleri tüketiminin kemik sağlığı ile ilişkili olduğunu ve zayıflamış kemikler (osteoporoz) riskinizi azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir, ancak çalışma sonuçları karışıktır.

Güçlü kemiklere ek olarak, vücudunuzun sağlıklı kas ve sinir fonksiyonu ve ayrıca kan pıhtılaşması için kalsiyuma ihtiyacı vardır.

Çoğu süt ürünü ve birçok süt alternatifi D vitamini ile takviye edilir, çünkü vücudunuzun kalsiyumu düzgün bir şekilde emmesi için D vitaminine ihtiyacı vardır (ancak etki elde etmek için D vitamini ile aynı anda kalsiyum yönünden zengin yiyecekleri yemenize gerek yoktur).

Ayrıca Bakınız: Kalsiyum Alımını Artırmanın Yolları

Araştırmalar, süt tüketiminin kalp hastalığı, felç ve muhtemelen tip 2 diyabet riskinde azalma ile ilişkili olduğunu göstermiştir.

Bazı araştırmalar ayrıca süt ve süt ürünleri tüketiminin çocuklarda ve ergenlerde vücut ağırlığını veya vücut kompozisyonunu olumsuz etkilemediğini göstermektedir.

Aslında, bir çalışmanın yazarları, çocuklarda ve ergenlerde süt ve / veya kalsiyum tüketimi ile vücut ağırlığı ve vücut kompozisyonu arasında faydalı bir ilişki olduğunu belirtti.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status