Yatakta En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Söz konusu cinselik olduğunda, kadınlar ve erkeklerin yatakta yaptığı hatalar neredeyse aynıdır. Cinsel tatminsizliğe ek olarak; para konuları, kariyer, stres, çocuklar ve yoğun iş hayatı da eşlerin aralarındaki cinsel çekimin bitmesine ve yatakta bazı hatalara düşmelerine neden olabilir. Bayanlar ve erkekler tarafından yatakta yapılan en sık hataları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cinsel iletişim eksikliği

Çiftler, cinsel arzularını ve fantezilerini paylaşmakta sıkıntı yaşamaktadırlar. Oysa ki, partnerinizle seks hayatınız hakkında konuşmaktan kaçınmak, daha büyük sorunlara yol açabilir. Partnerinizle konuşmaktan ve yeni bir şeyler denemek istediğinizi söylemekten kaçınmayın.

Cinsel enerjinizi gizlemek

Cinsel enerjinizi karşı tarafa göstermekten çekinmek ve aldığınız zevki paylaşmamak, yatakta partnerinizin yanlış düşüncelere kapılmasına ve sizi memnun edemediğini düşünmesine neden olabilir.

Ayrıca Bakınız: Cinsellikte En Çok Zevk Alınan Bölgeler

Cinselliği silah olarak kullanmak

Cinsel ilişkiye zarar veren en kötü şeylerden biri, seksi bir araç olarak kullanmaktır. Bu durum özellikle uzun süreli ilişkilerin zarar görmesine neden olan faktörlerden biridir. Asla istediğinizi almak için partnerinizin cinsel zevklerini araç olarak kullanmayın.

Ayrıca Bakınız: Cinsel Hayatınızı Canlandıracak Gıdalar

Orgazm sorunu

Orgazm olamamanız nedeniyle partnerinizi bundan sorumlu tutmak, bireylerin cinsel yaşamdan soğumasına neden olabilir. Partneriniz sizden önce orgazm oluyor diye, durdurmak zorunda değilsiniz. Tam tersine yardım etmesine teşvik edin. Birbirinizin zevk aldığı noktalara odaklanın.

Ayrıca Bakınız: Uzun Bir Cinsel Hayat İçin 5 Öneri

Ön sevişmeyi atlamak

Seks öncesinde ön sevişme, çiftlerin daha uzun sürede orgazm olmasına ve cinsel isteklerinin artmasına yardımcı olur. Ön sevişmeyi atlamak, bir süre sonra cinsel isteksizliği de beraberinde getirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status