Yüzümüzdeki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabiliriz?

Siyah noktalardan basit uygulamalarla kurtulmanız mümkün. Size vereceğimiz doğal yöntemlerle siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar cilt genetiği ve hormonal sebeplere bağlı olarak yağ bezlerinin cilt gözeneklerini tıkaması ve bunların kirle dolması sonucunda oluşur. Cildin temiz tutulmaması ve yağlı besin tüketimi siyah noktalarınızın çoğalmasına sebep olacaktır. Bu sebepledir ki beslenmenize dikkat etmeniz ve cildinizi sürekli temiz tutmanız siyah noktalarla mücadelede çok etkili olacaktır.

Haftada 1-2 defa yüzünüze buhar banyosu yapın. Kafanıza bir havlu kapatıp su buharında 10-15 dakika bekleyin. Dilerseniz kaynattığınız suya birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz veya suyu kaynatırken papatya ekleyip yüzünüze bu şekilde de buhar yapabilirsiniz.

Cildinizin zarar görmemesi için de buhara yüzünüzü çok fazla yaklaştırmamaya dikkat edin. Yumuşayan ve gözenekleri açılan cildinizde siyah noktaların olduğu yerleri iki parmağınızla sıkıştırıp siyah noktaların çıkmasını sağlayın. Yalnız sakın çok baskı uygulayarak cildinize zarar vermeyin. Bir de  yüz için özel üretilen ham ipek kese yardımı ile yumuşak harekelerle yüzünüzü keseleyin.

Uygulama sonrası açılmış gözeneklerinizi tekrar sıkıştırarak bir tonik görevi görecek olan saf gül suyunu yüzünüze sürün. Son olarak ta bakımınızı az yağlı bir nemlendirici ile sonlandırabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum

Siyah noktalarda mücadele etmede yoğurt maskesi de etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yaklaşık olarak bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırın. Göz çevreniz dışında yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin sonrada ılık su ile temizleyin. Her sabah ve akşam cildinizi mutlaka yıkayın. Cilt temizliğinizi ihmal etmeniz durumunda siyah noktalarınız da yeniden bir artış olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status