Adet Döneminde Sivilce Problemi

Adet döneminde ciltte kötü bir görünüm oluşturan sivilceler birçok kadının ortak problemidir. Aşırı androjen hormonu üretimi ile birlikte yağ bezelerinin gözenekleri tıkaması sivilce sorununu meydana getirmektedir. Sonuç olarak ise adet döneminde sivilce problemi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu süreçte çıkan sivilceler her ne kadar geçici gibi görünse de stres ve duygusallıkla birlikte sivilcelerin artışı görülebilmektedir.  Adet dönemi sivilcelerinin en önemli nedeni strestir.

Bilhassa hormonlardaki değişim nedeniyle adet döngüsü yaklaştığı sürelerde yağ salgıları artmakta ve bir sabah ansızın istenmeyen sivilcelerle karşı karşıya kalınabilmektedir. Peki cilt hassasiyetinin üst düzeylerde olduğu bu süreçte cildi sivilcelerden korumak için neler yapılmalıdır?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki adet dönemindeki sivilcelerle başa çıkmak istiyorsanız birkaç öneriye dikkat etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları şunlardır;

  • Adet döneminiz yaklaşırken cips, çekirdek ve turşu gibi tuzlu besinleri tüketmekten kaçının.
  • Cildinizin temizliğini düzenli olarak yapın ve cilt tipinize uygun kremler kullanın.
  • Stresten uzak kalmaya çalışın ve egzersiz yapın.

Adet Dönemi Sivilceleri İçin Kür Tarifi

İstenmeyen sivilcelerden kurtulmak için kimyasal maddeler içeren ürünlere para harcamaktansa evde kendi doğal yöntemlerinizi deneyebilirsiniz. Doğal kür uygulayarak hem sivilcelerden kurtulabilir, hem de sağlığınıza faydalı adımlar atabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz adet dönemi sivilceleri için kür tarifi sayesinde aynı zamanda metabolizmanızı da hazırlandırarak fazla kilolardan kurtulacaksınız.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı lavanta
  • 1 bardak kaynar su

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Sivilceler için hazırlayacağınız kolay kür tarifini yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Kürü her defasında taze olarak hazırlamanızda ve 15 gün boyunca bu kürü uygulamanızda fayda var. 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı lavantayı ekleyin. Birkaç dakika daha kısık ateşte kaynamaya bırakın. Ardından hafif ılıdıktan sonra lavanta suyunu için.

Adet sivilceleri için kür tarifini uyguladığınızda kısa süre sonra cildinizin canlandığını, sivilce probleminin azaldığını ve lekelerin de gözle görülür şekilde kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Kür uygulama sürecinde beslenme düzeninize de dikkat etmenizde fayda var. Cilt problemlerinizi en aza indirmek istiyorsanız düzenli beslenmeli, düzenli uyumalı ve bol su tüketimini de alışkanlık edinmelisiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status