Sivilce Geçiren Sabunlardan En İyi 8’i

Sivilce sorunu için bin bir yol bulunmaktadır. En önemlisi de bu yollardan size en uygununu tespit etmektir. Hem vücudunuzu yan etkilerden korumak hem de sivilcelerden kurtulmak için başvuracağınız en doğal yöntem sabunlardır. Doğal sabunlar, yüzünüzün devamlı temiz kalmasını sağlarken aynı zamanda yağ biriktirmesine de engel olacaktır.

Sivilce Geçiren Sabunlar

1- Gül Sabunu, Cildin Yağlanmasına Engel Olur mu?

Gül sabunu, cildinizin yağ dengesini korumak, sebum dağılımını gerçekleştirmek için birebirdir. Dikkat etmeniz gereken temel unsur, doğal gül sabunu kullanmaktadır. Elbette alacağınız yer de bu konuda önemli noktalardan biri. Doğal ürünler satan ya da gül sabununu kendi yapan mağazaları tercih ederseniz sabunun faydalı olduğunu göreceksiniz.

Her gün yatmadan önce gül sabunu ile güzelce yıkanan yüz, temiz ve sivilcesiz olur.

2- Kükürt Sabunu, Sivilceye İyi Gelir mi?

Bilhassa cilt doktorları tarafından sivilce kurutucu olarak önerilen kükürt sabunu, cildin kısa sürede yağ depolarını boşaltır. Yüzünüz, her sabah uyandığınızda ışıl ışıl yağ saçıyorsa bunun önüne kükürt sabunu ile geçebilirsiniz. Sabun, yaklaşık 5 gün içinde olumlu sonuç vermektedir.

Gün içinde sabah ve akşam birer kere olmak üzere yüzünüzü kükürtlü sabun ile yıkarsanız kolaylıkla sivilcelerinizden kurtulursunuz. Sabun kullanırken bilmeniz gereken bir diğer şey de nemlendiriciye ihtiyacınız olacağıdır.

3- Kil Sabunu, Kil Maskesi Kadar Etkili midir?              

Cilt bakımının olmazsa olmazlarından kil maskesi, yapımı biraz meşakkatli bir maskedir. Bu konuda üşengeçlik çekenler için sivilcelerden kurtulma yolu kil sabunu olabilir. Kil sabunu, cildinizin ölü deriden kurtulmasını sağlar. Doğal olarak yüzün kendini yenilemesini ve canlanmasını destekler. Haliyle yaklaşık 2 hafta içerisinde olumlu sonuç verir. Kullanırken birer gün boşluk bulundurmanız daha olumlu sonuç verecektir.

4- Lavanta Sabununun Sivilceleri Azaltma Etkisi

Lavanta sabunu, cilde tazelik ve canlılık veren sabunlardan biridir. Bu özelliği ile düzenli kullanım sonucunda yüzde veya farklı bölgede oluşan sivilceleri yok edebilmektedir. Lavanta sabunu, kullanımı sırasında hem kokusu hem de dokusu ile ferahlatır. Aynı zamanda cildinizin kuru veya yağlı olması gibi uç noktalardaki sorunlara da çözüm olur.

5- Papatya Sabununun Sivilcelere Faydası

Papatya sabunu, cilt derisinin renginde açılma yapması nedeniyle tercih edilen bir sabundur. Cilt rengini açma işlemi ise ölü ve kirli deriyi atarak mümkündür. İşte bu noktada papatya sabununun sivilcelerinize de iyi geldiğini görebilirsiniz. Çünkü cildinizin kirli olan üst tabakası yenilenmezse ne lekelerden ne de sivilcelerden asla kurtulamazsınız.

6- Tarçın Sabununun Cilt Üzerinde Olumlu Sonuçları

Sivilcelerin meydana gelmesinin temel nedenlerinden biri strestir. Stresle savaşmanın birçok yolu bulunur. Bu yollardan biri de tarçın sabunudur. Sadece yüzünüz için değil, duş alırken bile kullanabileceğiniz bu sabun, vücudunuzda yer alan gerginliği atarak gevşemenizi sağlar. Yaklaşık iki hafta içinde stres kaynaklı sivilceleri yok eder.

7- Damla Sakızlı Sabun, Sivilceler İçin Faydalı mıdır?

Cildin sıkılaşması için birebir olan damla sakızlı sabun, aynı zamanda bu yolla sivilceleri de yok etmektedir. Yağ, kir ve toksin düşmanı olan bu sabunu her gün düzenli olarak kullanmanız sonucunda hem sivilcelerinizden kurtulursunuz hem de gergin ve genç bir cilde kavuşursunuz.

8- Çay Ağacı Sabunu Sivilceleri Yok Eder mi?

Çay ağacı sabunu, bilhassa sivilce lekeleri için kullanılan bir sabundur. Bu faydasının yanında siyah noktalar için de çok faydalıdır. Cildi kir birikiminden koruması ve ölü deriden arındırması çay ağacından memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status