Bitkisel Çözümlerle Sinüzitinizi Tedavi Edin!

En fazla kış ve ilkbahar aylarında görülen sinüzit çoğu kişide alerjen kökenli olarak meydana çıkmaktadır. Bazı kişilerde de alerji oluşumu olduğu için sinüzit belirtileri ortaya çıkar. Sinüzit rahatsızlığı ölümcül olmadığı gibi iyi bir tedavi sonrasında tamamen ortadan kaldırılabilen bir hastalıktır.

Sinüzit olan kişilerin rahatsızlıklarının farkında olup alerjilerinin olduğu etkenlere dikkat etmeleri zaten sinüzitin belirtilerini yarı yarıya düşürmektedir. Sinüzit bazı kişilerde çok fazla belirti verirken bazı kişilerde ise çok az belirti ile seyretmektedir.

Sinüzitin en büyük belirtilerinden olan burun akıntısı, burun tıkanıklığı, mide bulantısı, burun kaşıntısı ve geniz akıntısıdır. Bu belirtilerin hepsi kişinin yaşam kalitesini yarı yarıya düşüren etkenlerdir. Bu belirtiler olan kişinin iş gücü düşer. Eğer öğrenci ise derslerinde dikkat dağınıklığı ve ders çalışma azminde azalma görülmektedir.

Sinüzitiniz Varsa Adaçayını Çok Sevin!

Eğer sinüzit hastası iseniz adaçayı ile çok fazla iç içe olmanız gerekmektedir. Çünkü adaçayı sinüzitten dolayı oluşan burun tıkanıklığı ve akıntısını ve geniz akıntısını bazı sinüzitli kişilerde tamamen ortadan kaldırarak sinüzitin bu belirtilerini rahatlatmaktadır.

Adaçayını kullanmak çok zor işlemlerle yapılmadığı gibi bir avuç adaçayı ile tüm gün kendinizi tedavi edebilirisiniz. Adaçayının nasıl kullanılması gerektiğine gelince; bir tutam adaçayı iki bardak kaynar su yardımıyla iyice demlendikten sonra boğaz gargarası yapmak boğazda sinüzitten dolayı oluşmuş geniz akıntısını tamamen çıkartarak boğazın rahatlamasına sebep oluyor.

Aynı şekilde hazırlanan adaçayı burun deliklerinin birisinden dökülerek diğer burun deliğinden çıkartılıyor ve iki burun deliği için gün içinde 5 kez bu işlem tekrarlanıyor. Bu işlemi yapan sinüzit hastalarında burun deliklerinde açılma, rahat nefes alma oluştuğu için sinüzitin bir tane belirtisi de ortadan kalkmış oluyor.

Sinüzit Ağırlaştığında Mutlaka Uzman Bir Hekime Başvurmalı!

Bazı kişilerde sinüzit hastalığı çok yavaş ve ağır belirti vermeden ilerlemektedir. Fakat bazı kişilerde nezle, grip ve astım gibi hastalıklarla yaşandığında büyük ölçüde yaşam kalitesini düşürerek insanı yatağa bile düşürebilen bir rahatsızlıktır.

Astım, nezle, grip, farenjit ve larenjit ile birleşen sinüzitlerde mutlaka doktor tedavisi şarttır. İyi bir tanıdan sonra doktorun verdiği tüm tedavi yöntemleri uygulanarak hasta rahatlatılmalı ve ilaçlarla birlikte kendisine iyi bir bakım uygulamalıdır.

Ağır Sinüzitler Bazı Kişilerde Baş Dönmesine De Sebep Olur!

Sinüzitin belirtilerinden birisi de bazı kişilerde görülen yoğun baş dönmesidir. Baş dönmesi baş ve burun bölgesine çok yüksek dereceli iltihap biriminden dolayı oluşmaktadır. Sinüzit yüzünden baş dönmesi olan kişiler mutlaka uzman bir hekime muayene olarak bir takım tetkikleri yaptırmalı ve tedavi yöntemlerine geçmelidir.

Doktor tarafından verilen çeşitli antibiyotik ve ağrı kesiciler ile kuruyan iltihaptan sonra hiçbir şekilde baş dönmesi kalmadan hasta hayatına iyi bir şekilde devam edebilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status