Kolda Sivilcelenme Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Sivilceler vücudun her yerinde çıkan ve kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Bu durumun ortaya çıkmasında ergenlik, kirlilik, yağlılık gibi durumlar etkili olurken, bunların sonucunda bir takım tedavi yöntemlerine başvurulmuştur. Çoğu zaman bitkisel yöntemlerden faydalanırken, bazen eczanelerde satılan kremlerle kolda sivilce tedavisinin yapılması mümkündür.

Koldaki Sivilceler İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikli olarak sivilce kremi kullanılabilir. Ancak her sivilce kremi aynı etkiyi göstermesi beklenemez. Koldaki sivilcelerin neyden dolayı çıktığını iyice öğrendikten sonra buna göre tedavi yöntemi geliştirilmeli ve uygulanmalıdır. Yani tedaviye başlamadan önce kesinlikle doktora danışılmalıdır. Aksi halde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Kollardaki tüyleri almadan önce ve aldıktan sonra kesinlikle cilde nemlendirici yani kemre sürülmeli, banyodaki sert keselerden uzak durulmalı, güneşe çıkılmamalı ve aynı zamanda denize girilmemesi konusunda çok dikkat edilmelidir. Cildin tüy alma sırasında çok zayıflamasının yanı sıra sivilcelerin nedenleri arasında sayılabilir.

Kollardaki tüylerin alınması gereken kısımların, kullanılan ürünlerin ciltlerinde alerji yapmadığından kesinlikle emin olmak gerekir. Bilhassa kaliteli ürünler kullanılarak bu durumun üstesinden gelmem mümkündür. Fakat bazen deneme ya da yanılma yoluyla uygun tüy alma yöntemi ve ürün markası bulunur.

Kolda Sivilce Tedavisi

Kollardaki sivilceler bazen bir hastalığın emaresi olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden cilde karşı azami şekilde gereken hassasiyet gösterilmesine rağmen hala kollarda sivilce çıkmaya devam ediyorsa, doktora gidilerek başka sebeplerden kaynaklanabileceğini öğrenmek faydalı olacak.

Gün içerisinde ellerimizi ve kollarımız bol su ile yıkamak gerekir. Çünkü gün içerisinde yaptığımız birçok faaliyetlerden dolayı ister istemez ellerimiz kirleniyor ve kirlenen eller ile vücudumuzun belirli yerlerine dokunuyor özellikle kollarımıza dokunarak sivilcelerin çıkmasına zemin hazırlıyoruz. Bu yüzden ellerimizi yıkarken kollarımızı yıkamamızda yararlı olacaktır.

Kaliteli kozmetik sivilce ürünleri kullanılmalıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status