Sivilce Kurutucu Yöntemler Ve Evde Bakım

Estetik kaygıları bulunan insanların, daha çok kadınların en korkulu rüyası sivilce problemidir. Sivilceler haftalar öncesinde yapılan büyük organizasyonların iptal edilmelerine bile sebep olabilen kendisi küçük etkisi büyük görüntü problemidir. Kendisini eve kapatmaya devam eden ergenlik çağındaki çocuklarımızın durumu daha vahim olabilmektedir. Küçücük sivilceler büyüklüğe bakmadan hayatı çoğu insana problem çıkarmaktadır.

Peki, sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Hatta sivilceyi kökten tamamen kurutma yöntemlerini öğrenerek en güzel sonuca ne şekilde ulaşırız? İlk olarak güzellik kaygımızı bir kenara bırakarak, sorunun temelinde yatmaya devam eden nedenleri doğru tespit ederek en doğru tedavi yöntemini uygulamamız gerekir.

Sivilce Oluşumu

Hormonların dengesizliği tıkanmış durumda yağ kanallarının en belirgin özelliği olarak yer alır. Doğada şöyle bir gezintiye çıktığımız zaman, ilk göze çarpan yöntem olarak tarçın ve limonun beraberliği bizlere güzel sonuçlar verebilmektedir. Soğanı da yabana atmamanız gerekir. Alternatif tıp uzmanlarının dillerinden hiçbir şekilde düşürmediği soğan doğal bulunan antibiyotiktir. Metal değdirmeden soğanı kırarak, iki bardak su içerisinde hafif ısıtıp bir gece bekletin. Sabah akşam bu suyu içerek bitirin. 15 gün boyunca düzenli kullanım sonucunda sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Bitkisel Yöntemler

Limon sivilce kurutma konusunda en etkili ürünler arasında yer almaktadır. Limonun sahip olduğu eşsiz özelliği sayesinde sivilcelerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bir çay kaşığı toz maya içerisinde yarım çay kaşığı toz şekerin limonla bir arada olması sivilcelerden kurtulma konusunda size memnun kalacağınız sonuçlar vermektedir.

Maksimum bir hafta veya on gün içerisinde sonuca kolayca ulaşırsınız. Sivilcelerin oluşumunu tamamen engellemekte elimizdedir. Stressiz bir yaşan ve dengeli beslenme sayesinde vücudunuzun en güvenilir dostu olarak yer aldığı sürece sivilce sorunu ile bir daha karşılaşmazsınız. Maskede kullanılacak olan malzemeler oldukça kolay bulunan malzemelerden oluşmaktadır.

Limonla Sivilce Maskesi

Kullanılacak Malzemeler:

  • Limon ( yarım )
  • Toz şeker ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı:

Cam bir kâse içine yaklaşık olarak yarım limonu sıkın ve üstüne 1 yemek kaşığı toz şekeri ilave ederek 2 dakika boyunca karıştırmalısınız. Limonun sulu bulunmasına özen göstermelisiniz. Karıştırma uygulaması bittiği zaman ise limon suyu içerisinde hiç bir şekilde şeker kalmaması gerekir.

Bu uygulamadan sonra limon ve şeker maskesini yapabilirsiniz. Bu kısımda yapmamız gereken uygulama bölümünde sivilce ya da siyah noktaların yer aldığı kısma limon maskesini yavaşça sürmeniz gerekir. Daha çok göz çevrelerine sürme sırasında çok dikkat etmeli ve maskeyi hedef alanlara iyice yedirmeniz gerekir. Maskenin etkisi ilk zamanda cildinize vermiş olduğu parlaklık ve rahatlama ile fark edilmektedir. Bu maskeyi haftada sadece 1 kez tekrarladığınız zaman sivilceleriniz de kısa süre içerisinde yok olmaktadır. Sizde maskeyi doğru bir şekilde hazırlayarak sivilcelerinizden ebediyen kurtulabilir ve yepyeni bir ciltle hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status