Krem Peynir: Besin Değerleri ve Kalorisi

Krem Peyniri Kalorisi, Karbonhidratları ve Faydaları

Krem peynir genellikle tereyağa daha sağlıklı bir alternatif olarak lanse edilir. Ancak krem ​​peynirdeki kalorilerin her zaman tereyağından daha düşük olmadığını bilmek sizi şaşırtabilir.

Kilo vermeye veya daha sağlıklı bir diyet yapmaya çalışıyorsanız, yemek planınıza krem ​​peynir eklediğinizde nasıl sağlıklı kararlar alacağınızı öğrenin.

Ayrıca Bakınız: Krem Peyniri Faydaları

Krem Peynirin Besin Değerleri

Aşağıdaki beslenme bilgileri 1 yemek kaşığı (14.5 g) krem ​​peynir için verilmiştir.

  • Kalori: 50,8
  • Yağ: 5g
  • Sodyum: 46.5mg
  • Karbonhidratlar: 0.8g
  • Lif: 0g
  • Şekerler: 0.5g
  • Protein: 0.9g

Karbonhidrat

Krem peynirde çok az karbonhidrat vardır. Tek bir porsiyon, esas olarak şeker şeklinde 1 gramdan az karbonhidrat (0.8 gram) sağlar. Bununla birlikte, belirli tipte aromalı krem ​​peynir satın alırsanız, karbonhidrat içeriği artacaktır.

Yağlar

Krem peynirdeki yağın çoğu doymuş yağdır. Bir porsiyon krem ​​peynirde 5 gram toplam yağ vardır ve 5 gram doymuş yağdır. Ayrıca az miktarda çoklu doymamış yağ (0.2 gram) ve tekli doymamış yağ (1.3 gram) vardır.

Protein

Tek porsiyon krem ​​peynirde 1 gramdan biraz daha az protein (0.9 gram) vardır.

Mikrobesinler

Krem peynir bazı vitamin ve mineraller sağlar. Az miktarda A vitamini (44.7 IU), K vitamini (0.3 mcg), folat (1.3 mcg) ve kolinden (3.9 mg) faydalanabilirsiniz.

Krem peynirdeki mineraller arasında kalsiyum (14.1 miligram), fosfor (15.5 mg), magnezyum (1.3 mg), potasyum (19.1mg), sodyum (45.5 mg) ve eser miktarda selenyum bulunur.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status