Krem Peynir Yemek Faydalı Mı? Zararları Nelerdir?

Bazı insanlar için krem ​​peynir, yağdan ve kaloriden tereyağından daha düşük olduğu için bir fayda sağlar. Ancak her zaman daha iyi bir seçim değildir.

Tereyağı ve krem ​​peynir arasındaki savaşta, düşük kalorili ve düşük yağ seçiminiz krem ​​peynirdir – her iki ürünün bar versiyonlarını karşılaştırırmanız önerilir. Ancak krem ​​peyniri düşük kalorili tereyağı ile karşılaştırırsanız, o zaman krem ​​peyniri yağ ve kalorilerde daha yüksek olabilir.

Sabah yemeğinizi hazırlarken sabah tereyağı ve krem ​​peynir arasında karar vermeye çalışıyorsanız, sadece kalori ve yağ içeriğinden daha fazlasını dikkate almalısınız. Yemeğinizin beslenmesi birkaç faktöre bağlı olacaktır:

Ayrıca Bakınız: Krem Peynir Besin Değerleri

Ne kadar kullanıyorsunuz? Krem peynir genellikle tost veya simit üzerine yayılması daha kolaydır. Bu nedenle, tereyağından daha az krem ​​peynir kullanmak daha kolay olabilir. Sonuç olarak daha az kalori ve daha az doymuş yağ tüketeceksiniz. Bununla birlikte, birçok insanın kalori içeriğini artıracak tereyağından daha kalın bir krem ​​peynir tercih ettiğini unutmayın.

Neye sürüyorsunuz? Sürdüğünüz simit veya tost, diyetinize tereyağı veya krem ​​peynirden daha fazla boş kalori katacaktır. Rafine tahıllardan yapılan beyaz ekmek, ekmek ürünleri ve simit diyetinize karbonhidrat, kalori ve çok az besin katar. Bunun yerine tam tahıllı ekmek veya simit ile tüketmeyi düşünün.

Yaygın sorular:

Krem peyniri buzdolabına koymam gerekir mi?

Krem peynir sıkıca kapatılmış ve buzdolabında saklanmalıdır. Krem peynirleri tariflerde kullanmak için dondurabilirsiniz, ancak doku değişecektir. Çözüldükten sonra muhtemelen tost veya simit üzerine yaymak istemeyeceksiniz.

Krem peynirleri tariflerde kullanmak için yumuşatmanın en iyi yolu nedir?

Krem peynir soğuk olduğunda tariflere katmakzor olabilir. Yumuşatmanın en iyi yolu, kısa bir süre tezgahta bırakmaktır. Ancak zamanınız yoksa, peyniri bir pasta rulosu veya yumuşatmak için avucunuzun içine basmanız yeterlidir.

Alerjiler ve Etkileşimler

Süt alerjisi olan insanlar, inek sütü içerdiği için krem ​​peynirden kaçınmalıdır. Örneğin Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Akademisi’ne göre süt alerjisi semptomları hafif ila şiddetli arasında değişebilir ve hırıltı, kusma, kurdeşen ve sindirim problemlerini içerebilir. Sütün maruz kalması anafilaksiye neden olabilir.

Ek olarak, laktoz intoleransı olan insanlar krem ​​peynirden kaçınmak isteyebilir. Laktoz intoleransı belirtileri mide bulantısı, kramplar, gaz, şişkinlik ve ishaldir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status