Kronik Sinüzit Küçümsenecek Bir şey Değildir!

Herkes hasta, ve genellikle bu hastalıkların sinüslerin ile ne ilgisi var, “alerji mevsimi.” denir özellikle sırasında alır Alerji sezonu geç Kış aylarında ortaya çıkar ve Bahar gibi Yaz aylarında ve iki nedenleri farklı olsa da, Sonbahar ve yaşadığınız yere bağlı olarak değişir.

Her iki durumda da, sinüzit sık görülen bir durumdur. Amerika Birleşik Devletleri tek başına, 37 milyon kişi etkiler ve vergi gelirlerinde altı milyar dolara yakın bir yerde bize maliyeti. Sinüzit iki farklı türü vardır: akut ve kronik. Ne fark eder? Evet, o konuya geleceğiz. İlk olarak, tam olarak sinüzit ne hakkında konuşalım.

Sinüzit Nedir?

Sinüzit sinüslerin iltihaplı ve şişmiş neyin sık görülen bir durumdur. Sinüsler hava ile dolu olması gereken kafatası içinde boşluklar vardır, ve aslında burnunu açık tutmak amacıyla mukus kaynağı, işi berbat değil. Sinüzit diğer belirtiler arasında ağrı ve tıkanıklık sonucu bu sinüsler,, kapalı bloklar şişlik olur.

Sinüzit elemanları çeşitli tarafından tetiklenebilir. Zaman, sinüzit en çok soğuk algınlığı veya alerji bir sonucudur. Diğer zamanlarda, ancak, sinüzit hatta mantarların neden olabilir, ama sadece zayıf bağışıklık sistemi olanlar için.

Akut ve kronik sinüzit arasında ne fark var?

İki türevleri, akut sinüzit ve kronik sinüzit, sinüzit eğer kendinizi tutulmuş bulmak önemli bir fark olan aynı belirtiler çoğunlukla, ama bilmek zorunda.

Akut sinüzit, dört hafta için deneyimli, genellikle solma er. Bu genellikle bir soğuk algınlığı gibi basit bir enfeksiyon yanıt olarak gerçekleşir. Soğuk algınlığı genellikle nispeten hızlı bir şekilde geçmek ve bir kez, bu yüzden de sık sık sinüzit dahil olabilir belirtileri.

Kronik sinüzit yıl için bir aydan daha uzun sürebilir, ve buralarda farklı olarak, yeniden ortaya çıkar. Bu soğuk algınlığı sonucu değil, daha ziyade, genellikle bir alerjen aşırı maruz kalma sonucu. Bazı insanlar, örneğin, kronik sinüzit neden sadece kendi evlerinde toz olarak bulabilirsiniz.

Nasıl tedavi bulabilirim?

Neyse ki, sinüzit için tedavi bulmak nispeten kolaydır. Hafif belirtiler için, antibiyotik, ağrı kesici, dekonjestan ve alerji ilaçları gibi yöntemler deneyin. Bu ilaçlar tüm belirtileri hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Ev ilaçları, ılık duş almak, bol su içmek ve dinlenmek ya da uyurken odanızda bir nemlendirici olması gibi bir yardım.

Bu tedaviler etkili, ancak bulamazsanız, ya da durumun daha uzun bir kaç hafta daha sürerse, bir doktor görmek için zaman olabilir. Eğer ev tedaviler ve REÇETESİZ ilaçlar semptomlarınızı değilse, ya da eğer büyük ağrıları yaşıyorsanız bir doktor çağırın. Doktor son belirtiler iki günden daha uzun ise şunlardır görmelisiniz:

  • Yüz ağrıları, diş dahil
  • REÇETESİZ ağrı kesici direnen baş ağrısı
  • Ateş daha yüksek 101 derece Fahrenheit

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status