Sivilce Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sivilce, hemen her yaş grubunun cilt problemlerinden biridir. Ne yazık ki çözümlenmesi de birçok birey için oldukça zordur. Genetik, hormonal ya da stres temelli sivilceler olduğu gibi yeme bozukluklarına dayalı olan sivilceler de bulunmaktadır.

Sivilce sorunun doğal çözümleri olduğu gibi tıbbi çözümleri de bulunmaktadır. Bu çözümlerden en çok tercih edilenlerden biri de dondurma işlemidir. Son zamanların popüler uygulamalarından olan sivilce dondurma işlemi, sivilce sorununa çözüm bulabilmek adına oldukça faydalıdır.

Sivilce Dondurma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kriyoterapi olarak bilinen dondurma işlemi, sivilce sorununda çözüm arayanların başvurduğu bir yöntemdir.

Sivilcenin, yağ hücrelerinin cilde ulaşan kanallarında tıkanmalar sonucu meydana geldiği bilinmektedir. Bu tıkanmalar önce iltihaplanmaya daha sonra ağrı ve kızarıklığa sebep olur. Sivilcenin meydana getirdiği acı ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması amacıyla dondurma işlemi tercih edilebilir.

Dondurma işlemi, sorunlu olan doku üzerine sıkılan özel bir gaz ile mümkündür. Gaz, dokunun ölmesine neden olur. Sivilcenin kuruması ve ortadan kalması için iltihaplı olan doku, içinde ve dışında bulundurduğu suyun kristalleşmesi ile ölür. Dokuda yer alan hücrelerin ölmesi ise sivilcenin kuruması anlamına gelmektedir.

Sivilce Dondurma İşlemi Kim Tarafından Yapılmaktadır?

Büyük bir operasyon olarak tanımlanmasa da sivilce dondurma işlemi de tıbbi bir işlemdir. Bu nedenle gerekli ortam ve koşullar hazırlanmadıkça düzenlenmesi mümkün değildir. Daha çok dermatoloji uzmanları ve gerekli ekipmanlar eşliğinde yapılması gereken bu uygulama, farklı ortamlarda yapılmak istenirse kabul edilmemelidir.

Cilt üzerinde yapılan uygulamaların yanmalardan yaralara kadar pek çok sorun doğurduğu unutulmamalı. Bu nedenle dondurma işlemi de profesyonel ekipler tarafından uygulanmalı.

Sivilce Dondurma İşleminden Ne Kadar Süre İçinde Sonuç Alınabilir?

Sivilce dondurma işleminden sonuç almak, kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Vücudun toparlanma süreci, işlemin yapıldığı bölgenin genişliği ve derinliği de sonuç alma durumunu etkileyecektir. Tüm bunların ışığında, sivilce dondurma işlemi için yaklaşık birkaç gün yeterli olabilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status