Selülit İçin Elma Sirkesi Tedavisi

Günümüzde pek çok bayan selülit problemiyle karşı karşıya kalıyor ve bu sorun kısa sürede psikolojik olarak da rahatsız edici olmaya başlıyor. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, selülitin oluşma sebebi, vücuttaki çeşitli doku bozuklukları ve yağ yapısının dengesiz olmasıdır. Vücuttaki yağ yapısı ve doku bozuklukları üzerine birçok araştırma yapılmakta ve bu araştırmalar dahilinde sürekli olarak yeni tedavi yöntemleri geliştirilmektedir.

Fazla kilosu olan hanımların selülit problemiyle daha sık karşılaşacağı düşünülse de, bu kavram şüphesiz yanlıştır. Selülit probleminin kiloyla herhangi bir alakası bulunmayıp, zayıf kişilerin de sıkça karşılaşabileceği bir sorundur. Bu yazımızda selülit problemi yaşayan hanımlar için elma sirkesiyle etkili bir bitkisel tedavi yöntemini sizlerle sunuyoruz.

Evde gayet kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri için çok büyük harcamalar yapmanız da gerekmez. Selülit şikayetiniz klinik tedavi gerektirecek ölçülerde değilse bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmanız tavsiye olunur.

Elma Sirkesi ile Selülit Tedavisi

Östrojen hormonu nedeniyle selülit sorunu yaşayan bayanların tedavi yöntemi olarak rahatlıkla kullanabileceği bir bitkisel tedavidir. Elma sirkesi yöntemi sayesinde evde gayet kolay bir şekilde selülit problemini çözebilirsiniz. Elma sirkesi, selülit için evde uygulanabilecek en iyi bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. İçinde barındırdığı besleyici öğeler sayesinde portakal kabuğu görüntüsünü önemli ölçüde azaltabilmek mümkündür.

Bu tedavi yöntemiyle derinizdeki portakal kabuğunu andıran rahatsız edici görüntüyü, elma sirkesinin içindeki bileşenler sayesinde tedavi edebilecek, selülitli bölgede iyileşme sağlayabileceksiniz. Elma sirkesini doğru bir şekilde hazırlamak ve selülitli bölgeye en doğru şekilde uygulayabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile güzelce karıştırın.
  • Selülit karşıtı olan bu karışımı daha rahat tüketebilmek için bal ile tatlandırın.
  • Her sabah düzenli olarak bu karışımı afiyetle tüketin.

Elma sirkesini içmek yerine direk olarak selülit bölgesine sürerek uygulayabilirsiniz. Elma sirkesini süreceğiniz bölge için ayrı bir karışım elde etmek istiyorsanız, oda şu şekildedir;

Selülit İçin Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesini 1/3’ü kadar masaj kremi veya yağ ile karıştırın.

Her gün, günde iki kez olacak şekilde, elde ettiğiniz karışımı selülit sorunu yaşadığınız bölgeye nazik, yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulayın.

Daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, kremli elma sirkesi karışımını derinize iyice yedirmeye özen gösterin.

Selülitli Bölgeyi Fırçalamak

Elma sirkesinin etkisini arttırmak için ayrıca tavsiye edeceğimiz diğer bir yöntem de selülitli bölgenin cilt fırçası ile fırçalanmasıdır. Bu işlemin temel amacı fırçalanan bölgedeki kan dolaşımını arttırmaktır. Cildinizi düzenli olarak fırçaladığınız taktirde fazla sıvıyı ve deri içindeki hapsolmuş toksinleri açığa çıkarabilirsiniz. Hapsolmuş toksinler selülitin oluşmasını sağlayan toksinlerdir. Haftada 2 kez düzenli olarak bu işlemi yapmanız etkili sonuçlar doğuracaktır.

Siz de bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilir, ayrıca alttaki kolay bağlantılar ile diğer selülit problemlerine karşı detaylı çözüm sunan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status