Selülit İçin Soğuk Duş Faydalı Mı?

Soğuk su uygulaması selülite iyi gelir mi? Yaz aylarında selülit kişiler için daha ciddi bir problem haline gelmektedir. Karın, kalça, üst bacak, kol bölgelerinde oluşan selülit görünümleri özellikle plaj sezonunun açılması ile birlikte birçok kişinin aynalara küsmesine, sosyal hayata katılmamasına ve istediği gibi giyinmemesine neden olmaktadır. Psikolojik olarak ciddi sıkıntılara sebep olan selülitten kişiler olabildiğince çabuk kurtulmak istemektedir.

Yaşam içerisinde bazı alışkanlıkların değiştirilmesi selülitten kurtulma yolunda kişilere büyük katkılar sağlamaktadır. Selülit sorunu yaşayan kişilerin öncelikle yediklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenmek selülitten korunmak ve selülit tedavisinin olumlu sonuçlanmasını sağlamak için yardımcı olmaktadır.

Beslenmenin yanı sıra vücutta biriken yağ ve toksinleri en aza indirilebilmek için hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir. Düzenli spor yapmanın yanı sıra uzun saatler boyunca oturmamak, küçük egzersizler yapmak ve yürümeye özen göstermek selülit görünümünü kısa sürede azaltmaya yardımcı olacaktır.

Selülitte Soğuk Duş Uygulaması

Selülit görünümünden kurtulmak için selülit sorunu yaşanan bölgeler özel bakım ve ilgi istemektedir. Yaşam şeklinde yapılan değişikliklerin yanı sıra bakım rutinleri de hayatın içerisine eklenmelidir. Selülit bakımında masaj, yağların ve kozmetik kremlerin kullanılması tedavi yöntemleri arasında en sık bilinenlerdendir.

Bunun yanı sıra birçok kişi duşa girmeden önce kuru vücut fırçalamanın da selülit görünümünü yok ettiğini bilmektedir. Duşta uygulanabilecek bir selülit bakımı yöntemi daha bulunmaktadır. Duşta soğuk su tercih etmekte selülit görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Soğuk su cilde dinçlik kazandırdığı ve kaslara etki ettiği için oldukça etkili bir selülit tedavisi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Selülit Tedavisi İçin Alternatif Yöntemler

Selülit, vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir. Bu durumda bölgeye özel selülit tedavisi uygulaması gerekmektedir. Kol ve bacaklarda oluşan selülitlerin giderilmesinde yapılması gereken egzersizler değişmektedir. Koldakiler için spor şartken bacaklardaki selülitler için bisiklete binmek ve yürümek dahi etkili olmaktadır.

Tüm vücutta gelişen selülite karşı uygulanabilecek yöntem soğuk duştur. Soğuk duş selülit sorunu olan kişilere tavsiye edilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak soğuk su altında selülitli bölgelerin fırçalanması faydalı olmaktadır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status