Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolu: Kese Yapmak

Portakal kabuğu görünümündeki selülit her ne kadar ciddi bir sağlık problemi olmasa da estetik açıdan birçok kadının ortak sorunudur. Erkeklere oranla kadınlarda daha çok oluşan selülit bilhassa kalça ve basen bölgelerinde görülür. Özellikle yaşlanma ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi selülitlerin kalıcı hale dönüşmesinde etkilidir.

Sizlere bu yazımızda selülitten kurtulmanın doğal yolu olan keselenme hakkında bilgi sunacağız. Kötü bir görünüm oluşturan selülit her ne kadar istenmese de zaman içerisinde yağ dokularının deri altında birikmesi ile baş edilmez bir sorun halini alır. Özellikle vücuda yayılmış ve yerleşmişse sorunu çözüme kavuşturmak zordur. Bu nedenle selülit tedavisinde sorun henüz oluşmaya başlarken önlem almak son derece önemlidir. Yıllarca vücudunuza yerleşmiş selülitleri yok etmek için birkaç gün uygulayacağınız çözümlerden fayda beklemeyin.

Selülitlere Kese İle Masaj Yapın

Kalça ve basen bölgesinde bilhassa hareketsizlikten kaynaklanan selülitlerin en doğal çözümü kese yapmaktır. Burada amaç selülit oluşan bölgelere masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmaktır. Ancak bu işlemi haftada birkaç kez uygulamak gerekiyor. Elbette ki sadece kese ile masaj yaparak selülitler yok edilemez. Selülitlerden kurtulmak için kese masajını düzenli olarak haftada birkaç kez ve sorun çözülünceye kadar tekrarlamalısınız.

Selülit masajını kese ya da banyo fırçası ile yapabilirsiniz. Kuru bir kese ile selülitli bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapın. Selülitler kızarıncaya kadar bu işleme devam edin. Burada kızarıklıktan bahsederken bölgeye bastırılmasını kast etmiyoruz. Masaj yapıldıkça bölgedeki kan dolaşımının hızlanması sağlanacak ve bir süre sonra hafif kızarıklık oluşacaktır. Masajı tamamlarken cildinizi ıslak bezle ovalayabilirsiniz. Dilerseniz masajınızı duş esnasında yaparak yumuşayan ölü derilerin vücuttan atılmasını da sağlayabilirsiniz.

Selülit İçin Kese Yapmak

Selülit için kese yapmak son derece kolay ve doğal bir çözümdür. Bu yöntemi uygulayarak ve birkaç öneriyle de destekleyerek kısa sürede istenmeyen selülitlerden kurtulmak mümkündür. Aşırı yağlı besinleri tüketmekten kaçınmalı, bol su içmeli, yürüyüş yapmalı ve mümkün olduğunca selülitler oluşmaya başlamadan önce önlem almalısınız. Aksi takdirde vücuda yerleşen toksinler ve deri altında biriken yağlar nedeniyle oluşan selülit sorunu sandığınız kadar kolay çözüme kavuşmayacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status