Selülit Nasıl Geçer? 6 Tüyo

Kadınların genel cilt sorunları arasında yer alan ve tüm cilt tiplerinde görülen selülit sorununa özellikle kuru bir cilde sahip bayanlar daha yatkındır. Bedenimizdeki toksinlerin birikimi portakal kabuğu görünümündeki selülit oluşumunda önemli rol oynar. Selülit sorunu; hormonal sebepler, kötü beslenme, yaşam tarzı, yaş ve genetik yatkınlık gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar.

Selülitlerden kurtulmak için çaba harcamazsanız, ilerleyen yıllarda daha da artacaktır. Selülitlerin azalması için öncelikle vücudunuzun biriken toksinlerden arınmasını sağlamalı ve daha fazla toksinin birikmesini önlemelisiniz.

Selülitlerden Kurtulmanın En Etkili Yöntemleri

Aşağıda yer alan 6 ipucu, selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır:

Alkali diyeti ve işlenmemiş gıdalar

Vücudunuzdaki toksinleri ortadan kaldırmak için, öncelikle hücre, doku ve organlarda biriken toksinler için doğru bir yol çizmek gerekir. Bunun için taze ve çiğ meyve, sebzeler tüketin. Alkali diyeti yapmak da selülitlerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca Bakınız: Alkali Diyet Nedir?

Bol su içmek

Taze sebze ve meyvelerden alacağınız saf suyun yanı sıra; bol su tüketmek de gerekir. Pütürlü ve esnekliğini kaybeden cildin, yeniden sıkılaşmasına ve pürüzsüleşmesine yardımcı olur. Kahve, çay ve gazlı içeceklerden uzak durarak, bol bitki çayları ve taze meyve suyu tüketmek de selülite iyi gelir.

Tuz tüketimi

Rafine sofra tuzu yerine deniz tuzu ve Himalaya tuzu kullanmaya özen gösterin. Rafine tuzlar; vücudun asit ve mineral yapısına zarar ve toksin birikimine sebebiyet vererek, selülit oluşumunu tetikler.

Masaj

Selülitli bölgeyi fırçalamak ve masaj yapmak, uyarıcı etki gösterir toksinlerin serbest kalmasını sağlar.

Spor

Egzersiz yaparak endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayın ve terleyerek deriden toksinlerin atılmasına yardımcı olun. 

İnceltici cilt kremlerinin kullanımını azaltmak

Eğer cildinize içeriğinde kimyasal bulunan kozmetik ürünler, inceltici ilaçlar ve kremler kullanıyorsanız, selülitler daha da belirgin bir hal alabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status