Kolda Selülit Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Selülit nerede olursa olsun başlı başına rahatsız edici bir cilt problemidir. Özellikle yaz aylarında kol bölgesindeki selülitlerin kısa giysilerden görünmesi bayanlar için büyük sorun kaynağıdır. Birçok kişi selülitin kalça ve basen bölgesinde oluştuğunu düşünse de kol kısmında da bu soruna sıkça rastlanmaktadır. Özellikle kilo problemi kollarda oluşan selülitin temel kaynağıdır. Kol bölgesinde cilt altında biriken yağların oluşturduğu selülit estetik açıdan rahatsız edici bir durumdur. Peki kolda selülit oluşumunun nedenleri nelerdir?

Kolda selülit oluşumuna neden olan en önemli etken ilerleyen yaştır. İlerleyen yaşla birlikte cilt problemleri istenilse de, istenilmese de ortaya çıkacaktır. Bu problemlerden birisi de kolda oluşan selülitler olmaktadır.

Vücutta salgılanan hormonlar da kolda selülit oluşumuna zemin hazırlayabilir. Östrojen, tiroid ve insülin dengesizlikleri vücutta çeşitli hasarlara neden olabilmektedir.

Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun selülit oluşumunun en temel nedeni düzensiz beslenmedir. Bilhassa uzman kontrolünde olmadan bilinçsizce uygulanan yanlış diyetler vücutta sarkma ve selülit gibi problemlere yol açabilmektedir.

Genetik etkenler selülit oluşumunda önem taşır.Ailenizde selülit sorunu yaşayanlar varsa sizde de bu probleme yakınlık mevcuttur. O nedenle henüz selülite dair bir sorun yaşamıyorsanız önlem almanızda fayda var.

Son olarak kolda selülit oluşmasının nedenleriarasında sigara kullanımına da değinmek gerekir.

Koldaki Selülitler İçin Pratik Çözüm ve Öneriler

Yaz aylarında kısa giysilerden ortaya çıkan selülit probleminden rahatsızlık duyuyorsanız sizlere birkaç pratik çözüm sunalım.Öncelikle selülitlerden kurtulmak için bol su tüketimini ihmal etmemenizi öneririz.

Kısa kollu kıyafetinizde görünen selülitleri yok etmek için kapatıcı kullanmak geçici ve pratik bir çözümdür. Bu konuda özellikle ten renginize uygun ürünler seçmeniz gerekir. Az miktarda ürünü ıslak sünger ile teninize uygulayabilirsiniz. İşlemi her iki kol içinde yaparsanız eşitsizliklerden kurtulursunuz.

Yaz aylarında en büyük sorunlardan birisi de zararlı güneş ışınlarının selülitleri daha belirgin hale getirmesidir. Bu sorunun çözümü içinde kollarınıza güneş kremi uygulamanızı tavsiye ederiz.

Kolda oluşan selülitlerden kurtulmak için en etkili ve en kesin çözüm egzersizdir. Özellikle kol bölgesinde kas yapmaya faydası olan egzersizleri yapabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status