Selülitten Kurtulmak İçin Krem Ve Masaj Uygulaması

Selülit problemi ile başa çıkamayan ve can sıkıcı olan bu durumdan kurtulmak isteyenlere 5 kolay yöntem!

Kış aylarında giyilen kıyafetler nedeniyle selülit sorunu yaşayan kişilerdeki portakal kabuğu görünümü gizlense de, yaz aylarında kullanılan giysilerde bu sorunun ortaya çıkması oldukça moral bozucu olsa gerek. Kış ayında hiç bir problem yokken, bu bölgesel yapı bozukluğu ile karşıya kalan kişilerin yaz ayları kabusa dönebiliyor. Deniz mevsiminin başlamasıyla beraber giyilen mayolar, bikiniler, kadınların çaresizliğini bir hayli arttırıyor.

Akdeniz toplumlarında yaygın olarak görülen selülit, özellikle bayanlarda fiziksel memnuniyetsizliğin yanı sıra psikolojik olarak da ciddi sıkıntılar doğuruyor. Tıp dilindeki adı hidrolipodistrofi olarak geçen selülit, derinin alt kısmında bulunan yağ ve bağ dokusu arasında sıkışma sonucunda meydana geliyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bilgisayar ve telefonlar hareketli bir yaşam sürmemizi engelliyor. Teknolojinin dışında fast food gibi yemek kültürleri de arttığından dolayı yağlı yiyeceklerle beraber selülitin oluşma sürecide hızlanıyor. İnsanların gördüğü kadarıyla sadece estetik bir görüntü bozukluğu olarak nitelendirilse de, uzman hekimler bu problemin aslında bir sağlık sorunu olduğunu vurguluyor.

Selülite Krem ve Masaj Tedavisi

Selüliti yok etmek için kullanılan krem ve masaj yöntemi, hanımların en sık başvurduğu uygulamalar arasında yer alıyor. Hangi kremi kullanacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri oluştuysa, bu sorunları yaşayan kişiler için üretilen antiselülit kremleri bulunmaktadır. Bu alanda iyi bir araştırma yapıp cilt tipinize uygun etkili bir krem tercihi yapabilirsiniz. Krem satın almak istemiyorsanız, evinizde hazırlayabileceğiniz bitkisel karışımları da kullanabilirsiniz. Dilerseniz profesyonel masörler tarafından yapılan selülit masajlarını da deneyebilir, bu yöntemle de etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Selülitten Kurtulmak için Krem Uygulaması

Selülit Kremleri:

Evde pratik bir şekilde kullanabileceğiniz antiselülit kremleri, derinize hızlı nüfuz ederek, yağ dokusuna doğrudan etki ediyor. Hiç bir tedavi yöntemi kesin sonuç garantisi vermese de, yaşadığınız portakal görünümü sorununun azalmasında önemli bir rol oynayabiliyor.

Tıbbi Masajlar:

Kan ve lenf dolaşımını hızlandıran tıbbi masajlar, dokuların daha taze oksijenler ile dolmasını sağlamaktadır. Selülit tedavilerinde kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Uzman kontrolünde rahatlıkla yaptırabileceğiniz bu uygulamanın iki yolu mevcut;

Dolaşım Masajları: Deri altını tetikleyerek, kan ve lenfatik dolaşımın hızlanması hedeflenir.

Lenfatik Drenaj Masajları: Lenf dolaşımındaki etkili yöntemlerden biridir. Bu masaj el ve çeşitli aletler ile beraber yapılmaktadır. Tedavideki temel amaç, hücrelere giden oksijen miktarını üst seviyelere çıkarmaktır. Oksijen miktarı artış gösterdiğinde, doğrudan toksinler etkileniyor ve böylece vücuttan atılması sağlanıyor. Portakal kabuğu görüntüsüne elveda diyebileceğiniz bu masaj sayesinde, istediğiniz bikini ve mayoları çekinmeden giyebilir, yaz tatillerinde çok daha rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz!

Bu masajı, aynı zamanda cildinizi nemlendirmek için çeşitli doğal yağlardan da yardım alarak uygulayabilirsiniz.

Siz de bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilir, ayrıca alttaki kolay bağlantılar ile diğer selülit problemlerine karşı detaylı çözüm sunan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status