Kalçada Oluşan Selülit Problemi İçin Tavsiyeler

Selülit, vücutta barındırılan sıradan yağların bağ dokularına göre ters yöne hareket etmesinden kaynaklanan bir yapı bozukluğudur. Bu yapı bozukluğu, bazı bölgelerde toplanarak, yoğunlaşma gösterir. Aslında selülitin oluşmasındaki etkenler biyolojik olarak vücudumuzda sürekli vardır. Portakal kabuğuna benzetilen bu görüntüyü tetikleyen faktör ise kişinin belli başlı alışkanlıkları diyebiliriz.

Düzensiz ve kötü beslenme, hareketsiz yaşam gibi unsurlar selülitin oluşmasında büyük rol oynamaktadır. Her ne kadar kilolu insanların problemi gibi gözükse de, bu bilgi tamamen yanlıştır. Zayıf biri de selülit problemi yaşayabilir ve bu durum genetik olabilir.

Yediden Yetmişe Herkeste Selülit Problemi

Selülit problemi yediden yetmişe herkeste görülebilir. Günümüzde bu estetik sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler ilaçlara, çaylara, kürlere, güzellik salonlarına başvurmaktadır. Selülit ile mücadele etmek için birçok yöntem olsa da, yağ faktöründen kaynaklı bir problem olduğundan dolayı selülitin en büyük düşmanı spordur. Sportif insanlar fazla düzenli beslenmese bile selülit problemi yaşamazlar. Bunun nedeni ise vücutlarına giren yağı, spor ile yakmış olurlar.

Selülit sorunu kol ve bacaklarda gözüktüğü gibi kalçalarda oluşma riski çok daha fazladır. Bunun nedeni ise kalçanın ellere ve bacaklara göre hareketi oldukça azdır. Yağlanmaya açık olan kalça bölgesini çalıştırmak için çeşitli oturup kalkma hareketleri yapabilirsiniz.

Kalçada Selülit Problemi

Kalça selüliti için çay yöntemi; Selülit problemi yaşayan herkesin ilk başvurduğu tedavi yöntemi büyük oranla çay olmaktadır. Evde hızlı ve pratik şekilde hazırlayabileceğiniz çaylar, içinde yağ yakma özelliğini barındırdığı için işinize ciddi ölçüde yarayacaktır. Bu çay çeşitleri ise biberiye çayı, enginar yaprağı çayı, rezene çayı ve çeşitli bitkisel çaylardır. Bunun dışında günlük 1 bardak limon suyu da tüketebilirsiniz. İçindeki asit faktörü nedeniyle selülitten kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Tek başına çay tabi ki yüzde yüz çözüme ulaştırmayabilir, bunun yanında günlük egzersizler de ihmal edilmemelidir.

Kalçada Oluşan Selülit Problemi için Tavsiyeler

Kalça selüliti için kür yöntemi; Pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz kür yöntemi de, selülit problemi yaşayanların sıklıkla uyguladığı tedavi çeşitlerinden bir tanesidir. Limon suyu aspirin kürü, nane kürü, beyaz lahana kürü, kahve kürü, acı biber kürü gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu kürleri dairesel hareketlerle selülitin bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kürü uyguladıktan sonra 1-2 saat bekleyin ve ılık suyla yıkama işlemine geçin. Kür yöntemini haftada bir iki kez yapmanız yeterli olacaktır. Çok fazla yapmanız cildinize zarar verebilir. Bu yöntemin yanına spor ve sağlıklı beslenmeyi de eklerseniz, istediğiniz görüntüye en hızlı şekilde kavuşabilirsiniz. Uyguladığınız kür ve egzersizler yağ yakmanızı hızlandıracak ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. İstikrarlı ve sabırlı olduğunuz taktirde hayalini kurduğunuz bedene sahip olabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Siz de bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilir, ayrıca alttaki kolay bağlantılar ile diğer selülit problemlerine karşı detaylı çözüm sunan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status