Alın Ve Göz Arkasındaki Ağrılar Sinüzitin Habercisi

Sinüzit rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini çok fazla düşüren rahatsızlıklar arasındadır. Sinüzitin ilk belirtilerinden olan burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı bazı kişiler üzerinde göz arkasında ağrı ve alında ağrı oluşturmaktadır. Bu ağrıların başlaması ile kişi doktora başvurduğunda kişiye yapılan tetkiklerden sonra genellikle sinüzit tanısı konulmaktadır.

Alın ve göz arkasındaki ağrılar sinüzitin tüm belirtileri ile birleştiğinde kişiye çok fazla ağrı ve rahatsızlık hissi verdiğinden tedavi sürecine ne kadar hızlı girilirse o kadar ağrılardan, burun akıntısından ve geniz akıntısından kurtulmak kolaylaşır.

Sinüzit Belirtileri Nelerdir?

Sinüzit rahatsızlığına yakalanıldığında birçok belirti görülmektedir. Bu belirtilerin çoğu kişinin yaşam kalitesini düşürerek bazı zamanlarda hastayı yatağa bile düşürebilir. Sinüzit hastaları için bitkisel tedavi yöntemleri ve tıbbi ilaç tedavisi mecburidir. Sinüzit rahatsızlığının belirtileri nelerdir?

 • Yoğun ve kuru bir öksürük
 • Sinüzitin ilerlemiş olduğu atak zamanlarında yüksek ateş
 • Geniz akıntısı
 • Geniz akıntısından dolayı mide bulantısı
 • İştah kaybı
 • Kötü ağız kokusu
 • Yüz ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Burun tıkanıklığı
 • Kanlı veya sarı yeşil renkte burun akıntısı
 • Gözlerde bulanıklık hissi
 • Işığa hassasiyet

Sinüzitin Teşhisi Nasıl Konulmalıdır?

Uzman doktorlar tarafından yukarıdaki şikayetlerin bir kaçının söylenmesi zaten doktoru sinüzit araştırmasına sokacaktır. Fakat iyi bir sinüzit teşhisi için mutlaka bilgisayarlı tomografi ve radyolojik olarak iyi bir araştırma şarttır.

Teşhis tamamen konulduktan sonra bitkisel ve tıbbi ilaç tedavisine başlanmalı ve kısa sürede sinüzit kronikleşmeden tedavi yöntemlerine gidilmelidir. Aksi takdirde tedavi edilmeyen sinüzit uzun süre kronik halde kişinin üzerinde kalarak yaşam kalitesini düşürebilir.

Sinüzit Tedavisine Yardımcı Olacak Bitkisel Çözümler Mutlaka Uygulanmalıdır

Sinüzit tedavisi uzman doktorlar tarafından teşhis konularak tedaviye başlanılmaktadır. Fakat ek bitkisel tedavilerin sinüzit için uygulanması sinüzit üzerindeki tıbbi tedavi sistemlerinin daha iyi gelmesine ve hızlı bir şekilde tedavi olmaya sebep olan etkenler arasındadır.

Alerji sadece astım hastalığına ait bir rahatsızlık değildir günümüzde çoğu sinüzit çeşidi mutlaka alerji kökenli olmaktadır. Alerji kökenli olan sinüzitlerde kişinin sinüzit belirtileri ortadan kaldırması için alerjen etkenleri ortadan kaldırması da mutlaka gerekli olan hareketlerdendir.

Sinüzitli olan kişi kesinlikle parfüm kullanmamalı hatta parfümlü alanlara uzun süre bulunmamalıdır. Güzel kokmak için kullanılan parfümlerin alerjik astımları ve sinüzitleri olan kişiler için zehir mesabesinde olduğu kesinlikle rahatsızlığı yaşayan kişiler tarafından bilinmelidir.

Alın Ve Göz Arkasındaki Ağrılar Sinüzitin Habercisi

Ev parfümleri, deodorant çeşitleri ve vücut parfümleri bir çok yan etkileri bulunan ve bir çok hastalığa sebep olan kimyasal katkılı maddelerdir. Çoğu sinüzit atakları, astım krizleri, ani öksürükler, ciltte kızarmalar, yoğun hapşırma nöbetleri ve burun tıkanıklığı sebeplerinden birisi olan parfümü çok fazla kullananların mutlaka nefes yollarında sorunlar oluşmaya başlamaktadır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status