Sinüzit İçin Doğal Çözümler Sinüzitin Geçmesine Yararlı Mıdır?

Son zamanlarda alternatif tıbbın her hastalık üzerinde etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Alternatif tıp için kurtarıcı bitkiler herkes tarafından artık ilaç mesabesinde kullanılarak insanlar her türlü hastalıktan kurtulmakta ve şifaya kavuşmaktadır.

Fakat bitkisel çözümlerin her zaman yan tedavi sistemi olduğunu bilmeli hiçbir hastalık için tetkikler yapılıp tanı konulmadan kesinlikle bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmamalıdır. Sinüzit rahatsızlığı için ilk olarak tüm korunma yöntemleri uygulanmalı ve korunma yöntemleri ile birlikte bitkisel ve tıbbi ilaçlar kullanılmalıdır.

Sinüzitte en büyük etken iyi bir korunma yöntemi uygulamasına gitmektir. Çünkü sinüzit genellikle alerji kaynaklı olduğundan dolayı alerjiye eğilimli kişilerde ortaya çıkmaktadır. Başlı başına alerjiye çözüm bulunduğunda zaten sinüzit de kendiliğinden hafifleyerek bazı kişilerde ortadan kalkabilir.

Sinüzit İçin Adaçayı Gargarası

Sinüzitlilerde çoklukla görülen geniz akıntısı sinüziti olan kişileri en fazla rahatsız eden belirtidir. Geniz akıntısı çok fazla öksürüğe sebep olarak hastayı farklı hastalık düşüncelerine yönlendirir ve geceleri arttığı için hastayı gece uykularından da edebilir.

Sinüzite adaçayı bitkisi çayının, gargarasının ve burun spreyinin çok iyi geldiği bilinmektedir. Sinüzit rahatsızlığı için neredeyse adaçayı ile arkadaş olmak gereklidir. Sinüzit rahatsızlığı için adaçayı nasıl kullanılmalıdır?

Bir tutam ortalama 5 gram kadar adaçayı 2 su bardağı kaynamış suyun içine atılarak demlenmesi sağlanır. Bu su ılıdıktan bir müddet sonra gargara yapılırsa sinüzitin oluşturduğu geniz akıntısından kısa bir zamanda sinüzitli kişinin kurtulduğu görülebilir.

Aynı şekilde hazırlanan adaçayı burna çekildiğinde de sinüzitin oluşturduğu burun tıkanıklığı ve alerjen etkenlerin ortadan kalktığı görülecektir. Bu kürler bir kısım insanlar üzerinde denenmiş ve uzun vadede sinüzit rahatsızlığını tedavi ettiği görülmüştür.

Sinüzit İçin Tuzlu Ve Karbonatlı Su

Sinüzitin belirtilerinden olan geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı için bir başka mucize karışım da kaynatılıp soğutulmuş ılık bir su bardağı suyun içine yarım çay kaşığı kalın tuz ve yarım çay kaşığı karbonat karıştırılarak yapılan kürdür.

Bu kürün uygulaması her gün iki üç kez olarak buruna çekilerek yapıldığında sinüzitin çok rahatsız edici belirtilerinden olan burun tıkanıklığı ve burun kaşıntısının ortadan tamamen kalktığı görülecektir.

Sinüzitte Baş Ağrısına Soğuk Kompres

Sinüzit bazı kişilerde ışığa duyarlılık ve yoğun bir baş ağrısı yapmaktadır. Bazı sinüzitli kişilerde o kadar yoğun baş ağrısı olur ki, kişi bu ağrıları migren ağrısı ile karıştırabilir. Bu baş ağrısı ile birlikte mide bulantısı, baş dönmesi ve gözlerde bulanıklık da görülebilir.

Sinüzit İçin Doğal Çözümler

Sinüzitte baş ağrısına en iyi gelen yöntem tıbbi ilaçlardan sonra başa soğuk kompres uygulamasıdır. Soğuk kompres uygulaması başı sinüzitten dolayı ağrıyan kişiye gün içinde üç dört kez yapılabilir. Fakat soğuk kompres soğuk su ile değil buzlu su torbaları ile yapılmalıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status